REKLAMA
REKLAMA

OTRZYMALIŚMY: Zdaniem radnej Marii Szałankiewicz-Skoczyńskiej

Informacje o interpelacji złożonej na Sesji Rady Miasta w dniu 22.07.2010r.

Na Sesji Rady Miasta w dniu 22.07.2010r złożyłam interpelację dotyczącą sytuacji w Fabryce ,,Autosan” ,a co się z tym wiąże dotyczącą życia naszych mieszkańców. Załączam treść interpelacji oraz przedstawiam odpowiedź, którą otrzymałam:

INTERPELACJA

Mając na uwadze duże problemy fabryki ,,Autosan” związane z zatrudnieniem, co wiąże się z sytuacją ekonomiczną mieszkańców Sanoka oraz wiedząc o zaangażowaniem Pana Burmistrza w promocję Autosanu( informacje z mediów), zwracam się z następującymi pytaniami:

  1. Czy firma Autosan składała ofertę do przetargu ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Przemyśla ,na zakup 12 autobusów miejskich niskopokładowych ?
  2. Czy oferta została odrzucona , a może firma nie jest zainteresowana takimi ofertami?

3.   Czy to prawda ze wygrała spółka z Łodzi, która jest przedstawicielem firmy tureckiej OTKAR ?

W nawiązaniu do otrzymanej odpowiedzi na moją interpelację chcę poinformować, że oczekiwałam innej. Doskonale wiem gdzie można znaleźć informacje o zamówieniach publicznych.

Miałam jednak nadzieję, że Pan Burmistrz, który w mediach przedstawiany jest jako osoba promująca Autosan, jest bardziej zainteresowany losami fabryki. Obecni prezesi to osoby z zewnątrz, nie wykazujące troski o losy zakładu co bezpośrednio ma przełożenie na mieszkańców naszego miasta.

Ilość pracowników jest ciągle zmniejszana co ma wpływ na wzrost bezrobocia. Pan Burmistrz powinien wywierać większy nacisk na zarządzających, aby ich decyzje służyły fabryce i mieszkańcom .Jako radna często spotykam się z pytaniami co robią władze miasta, aby ratować Autosan? Ostatnio doszły mnie słuchy, że ilość pracowników znowu ma się zmniejszyć o 200 osób. Czy to prawda?

Maria Szałankiewicz-Skoczyńska

Radna Rady Miasta

26-08-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)