REKLAMA
REKLAMA

Pół wieku razem

W życiu każdego człowieka są chwile wyjątkowe i niepowtarzalne. Takie, które na zawsze pozostają w pamięci. Dla 49 par, które przeżyły wspólnie pół wieku, taką niezapomnianą i magiczną chwilą było zapewne uroczyste spotkanie jubileuszowe, które odbyło się 26 września w Bukowsku.

Najpierw w kościele, podczas okolicznościowej mszy św., którą odprawił proboszcz miejscowej parafii ks. Stanisław Kudła, jubilaci dziękowali za otrzymane łaski i Opaczności Bożej polecali troski i niepokoje. W skupieniu wysłuchali też homilii wygłoszonej przez wicedziekana ks. Bogdana Nitkę. Około godziny 16.00 przed Domem Ludowym wszystkich powitała kapela „Bukowianie”, Wójt Gminy Bukowsko, organizatorzy i goście. Serdeczne słowa do zacnych jubilatów skierował Wójt – Piotr Błażejowski.

Wzruszenie i uśmiech wywołał program artystyczny przedszkolaków, które podbiły serca zebranych. Miłym akcentem były również kwiaty, które z wdziękiem i gracją wręczały maluchy. Nie obeszło się bez pamiątkowego zdjęcia, toastu i tradycyjnego „Sto lat”. Tort weselny pokroiła para z najdłuższym stażem – państwo Ewa i Karol Brojaczowie. Wśród jubilatów byli mieszkańcy wielu miejscowości naszej gminy.

Bukowsko reprezentowali: Bolesława i Tadeusz Pleśniarscy, Jadwiga i Marian Rakoczowie, Zofia i Władysław Sokołowie, Zofia i Józef Gabrysiowie, Zofia i Michał Kowalikowie, Czesława i Jan Bednarzowie, Bronisława i Albin Żytkowie, Genowefa i Czesław Chodakowscy, Stefania i Feliks Łuszczowie, Zofia i Piotr Łuszczowie, Olga i Feliks Zabiegowie, Teresa i Kazimierz Biłasowie Jadwiga i Jan Pituchowie, Helena i Kazimierz Koteccy.

Nowotaniec: Feliksa i Tadeusz Kozimorowie, Elżbieta i Stanisław Balwierczakowie, Maria i Edward Czabanowie, Danuta i Kazimierz Kozimorowie, Janina i Marian Króliccy.

Nagórzany: Stefania i Władysław Drozdowie, Maria i Paweł Maciejowscy, Janina i Zdzisław Leniowie, Genowefa i Józef Silarscy, Joanna i Zdzisław Wierzbiccy.

Nadolany: Krystyna i Jan Rabiccy, Janina i Wilhelm Leczowiczowie, Felicja i Władysław Szatkowscy, Józefa i Tadeusz Kozimorowie, Maria i Henryk Miliniewiczowie, Maria i Władysław Serwońscy, Maria i Jan Jakubowscy.

Wola Sękowa: Helena i Zdzisław Łuczyńscy, Janina i Adam Łuczyńscy, Felicja i Jan Mindurowie. Karlików: Bronisława i Antoni Grochołowie, Helena i Zdzisław Komendowie.

Dudyńce: Wanda i Władysław Woźny, Zofia i Paweł Packanikowie. Pobiedno: Adela i Kazimierz Skibowie, Dioniza i Augustyn Ambiccy, Janina i Józef Biłasowie, Halina i Jan Koteccy.

Zboiska: Janina i Józef Piotrowscy.

Wola Piotrowa: Zofia i Karol Śliwkowie, Kazimiera i Józef Sochaccy, Władysława i Franciszek Urbańcowie, Ewa i Karol Brojaczowie.

Płonna: Aniela i Bronisław Łukaszczykowie. Tokarnia: Aniela i Franciszek Mazurowie.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanych jubilatom przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wręczenia medali i dyplomów dokonali: Wójt Gminy Bukowsko – Piotr Błażejowski i Przewodniczący Rady Gminy Bukowsko – Tadeusz Silarski w asyście przedstawicieli administracji gminnej oraz księży.

Organizatorzy zadbali również o to, aby wszyscy goście poczuli się jak na tradycyjnym weselu – były więc serdeczne życzenia, tańce oraz poczęstunek.

Renata Preisner – Rakoczy

30-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)