REKLAMA
REKLAMA

Policjanci zatrzymali 41 pijanych kierowców

PODKARPACIE. Sobota przyniosła niechlubny rekord. Podkarpaccy policjanci zatrzymali 41 nietrzeźwych kierowców. Wśród „rekordzistów” był woźnica, motocyklista i rowerzystka. Wszyscy poniosą odpowiedzialność karną za przestępstwo.

W sobotę, na drogach Podkarpacia, policjanci zatrzymali 41 osób, które zdecydowały się kierować pojazdami, mimo że wcześniej piły alkohol. Wśród nietrzeźwych kierowców było aż 24 rowerzystów, 12 kierujących samochodami, dwaj motocykliści, motorowerzysta, traktorzysta i woźnica.

Niechlubnym rekordzistą był mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, który kwadrans przed godz. 18,  został zatrzymany na ul. Mostowej w Strzyżowie. Kierował zaprzęgiem konnym mając ponad 3 promile alkoholu.

Nieco mniej, bo 2,6 promila wykazało urządzenie w organizmie kierowcy peugeota. Został zatrzymany na drodze w Pogwizdowie przez policjantów z Łańcuta.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu odpowie też 46-letnia mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Została zatrzymana podczas jazdy rowerem. Alkomat wykazał u niej ponad 2,5 promila alkoholu.

Prawo jazdy straci też 27-letni motocyklista. Kierował jawą 350, pomimo że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

KWP

11-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)