REKLAMA
REKLAMA

PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI W PŁYWANIU

SANOK. Ponad 150 pływaczek i pływaków skonfrontowało 10 listopada 2010r. swoje umiejętności na sanockiej pływalni w ramach obchodów 92 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polaków.

Zawodnicy z Ustrzyk Dolnych, Brzozowa i Sanoka rywalizowali w stylach motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym podzieleni na szkolne kategorie wiekowe. Zawody stanowiły trzecią odsłonę południowo-podkarpackiej ligi pływackiej organizowanej przez SKS ISKRA w ramach dotowanego przez Zarząd Województwa projektu „Iskrzy się na pływalniach”.

Najwięcej, bo aż trzy złote medale zdobyli Gabriela Kikta (MOSIR SANOK), Maciej Szybiak (MOSIR SANOK), Majka Bielecka (G1 SANOK) oraz Jakub Kotula (II LO SANOK).

Sporych emocji dostarczają wyścigi sztafet 4x50m stylem dowolnym chłopców w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, gdzie ścierają się reprezentacje II LO Sanok i MOSIR-u Brzozów – po trzech rzutach prowadzi 2:1 II LO, ale goście z Brzozowa sprawili niespodziankę i po przegranej w październiku – teraz pokonali sanoczan o 3 sekundy.

Każdorazowo ukoronowaniem zawodów są wyścigi 100m stylem zmiennym, gdzie spotykają sie tylko najlepsi. Podczas Pucharu Niepodległości na tym dystansie zwyciężali Gabriela Kikta oraz Wiktor Kabala (szkoły podstawowe), Majka Bielecka i Maciej Szybiak (gimnazja) oraz Kamila Pierzchała i Jakub Kotula (szkoły ponadgimnazjalne) – wszyscy są wychowankami naszych szkół i pływaniem zajmują się od najmłodszych lat, trenując w ramach zajęć MOSiR-u Sanok.

Gabrysia w klasyfikacji generalnej jest jedyną zawodniczką, która zdobyła komplet punktów, nie przegrywając do tej pory żadnego z 9 wyścigów (kwiecień Ustrzyki Dolne, październik – Brzozów, listopad – Sanok), jej rówieśnicy Kabala i Głód powoli dystansują się od rywali, w swojej kategorii wiekowej podobnie dominuje Szybiak, znacznie bardziej zacięta rywalizacja daje się zauważyć wśród gimnazjalistek i reprezentantów liceów.

Do tej pory w lidze wzięło udział ponad 200 zawodników, przy czym najbardziej cieszą występy najmłodszych pływaków z klas 1-3 szkół podstawowych – ich żywiołowe reakcje, naturalna radość i zaangażowanie w budowanie swojego zespołu to dobry prognostyk dla pływania w naszych miastach. Liga realizuje, więc hasła upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, zaś wszyscy zawodnicy zachowują się zgodnie z zasadami fair play, co cieszy szczególnie.

16 listopada młodzi pływacy spotkają się w Ustrzykach Dolnych podczas II Międzynarodowych Mistrzostw w Pływaniu – to kolejna impreza na naszych basenach udowadniająca, że powszechność pływania stała się faktem. I tylko ten sanocki basen…

Szczegółowe wyniki można obejrzeć na stronie internetowej SKS ISKRA.

Paweł Skiba

15-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)