REKLAMA
REKLAMA

Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3 w Sanoku z Certyfikatem

SANOK. Samorządowe Przedszkole Publiczne Nr 3 w Sanoku otrzymało Certyfikat przyjęcia do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Wyróżnienie z rąk Podkarpackiego  Kuratora Oświaty odebrała dyrektor Małgorzata Pietrzycka,

22 października br. w Rzeszowie podczas XI Wojewódzkiego Przeglądu Dorobku Szkół Promujących Zdrowie w Województwie Podkarpackim.

– Przyznanie Wojewódzkiego Certyfikatu Sieci Szkół Promujących Zdrowie jest potwierdzeniem, że  w Samorządowym Przedszkolu Nr 3 w Sanoku prowadzonych jest szereg działań, które promują zdrowy styl i tryb życia, a placówka dba o bezpieczeństwo i zdrowie swoich podopiecznych – mówi M. Pietrzycka.

Celem przystąpienia Przedszkola nr 3 do Sieci Szkół Promujących Zdrowie w 2005 roku, była chęć poszerzenia tematyki  zdrowia w życiu przedszkolaka, wśród dzieci i rodziców, kształtowanie zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.

Realizacja projektu wyposażyła dzieci w niezbędne umiejętności, wiadomości oraz wykształciła w nich odpowiednie nawyki dotyczące dbania o własne bezpieczeństwo i zdrowie. Cele te osiągane były poprzez aktywność dzieci w różnych działaniach związanych z realizacją wybranych tematów:
– zdrowy ząbek
– bezpieczny przedszkolak
– zdrowo jem – zdrowo żyję.

W końcowym etapie projektu przeprowadzono ankietę wśród rodziców wychowanków przedszkola. Informacja zwrotna potwierdziła, że prowadzone w przedszkolu akcje przyniosły korzyści.

W ciągu 3 lat realizacji projektu zaobserwowano zwiększenie świadomości dotyczącej zdrowego stylu życia u przedszkolaków, poszerzono wiedzę dzieci dotyczącą podstawowych zasad ruchu drogowego, zrealizowano zagadnienia dotyczące  zachowań dzieci podczas spotkania się z „obcym-nieznajomym”, przedszkole wdraża do zdrowego odżywiania świeże owoce, soki, surówki, wdrożono systemy motywacyjne dla dzieci i informacyjne dla rodziców o spożywaniu posiłków przez przedszkolaków, wprowadzono „Legitymację Zdrowego Przedszkolaka” zachęcającą do wspólnego spędzania  wolnego czasu na świeżym powietrzu dzieci wraz z rodzicami, zachęcano rodziców do kontynuacji realizowanych zadań w domach rodzinnych.

16-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)