REKLAMA
REKLAMA

Sanocki talar ks. Zygmunta Gorazdowskiego

SANOK. W związku z odsłonięciem pomnika patrona Sanoka ks. Zygmunta Gorazdowskiego, które odbędzie się 30 października br. wydany został sanocki talar patrona miasta.

Sanocki Mincerz Andrzej Budzicki wydał 200 sztuk tych monet: mosiężnych w cenie 20 zł i 100 sztuk oksydowanych w cenie 35 zł.

Talar przedstawia z jednej strony patrona Sanoka – ks. Zygmunta Gorazdowskiego, a z drugiej sanocki rynek z hasłem Wierni Polsce Wierni Tradycji. Monety można zakupić w sanockim Skansenie oraz w PTTK.

Mincerz przekazał również 100 monet w wersji medalowej na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Monety będą rozprowadzane jako cegiełki, a ich koszt to 15 zł. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na pomnik ks. Zygmunta Gorazdowskiego.

Jest to ostatnia moneta w tegorocznej edycji wydana przez sanockiego mincerza związana z miastem. W przygotowaniu natomiast jest talar sanocki z rynkiem galicyjskim, jak również franciszkański talar z Matką Boską Pocieszenia, które wydane zostaną w 2011 roku. Pojawi się również talar z bieszczadzkim zakapiorem.

07-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)