REKLAMA
REKLAMA

Studentki z Kamieńca w Sanoku

SANOK. W dniu 28 września Burmistrz Miasta Sanoka gościł grupę studentek z Kamieńca Podolskiego, które w Sanoku przebywają od 26 września. Celem ich pobytu w Sanoku są praktyki odbywane w ramach studiów, połączone z hospitacjami lekcji w Szkole Podstawowej nr 2 w Sanoku.

Co roku do Sanoka na specjalne zaproszenie ze szkół przyjeżdża grupa młodzieży z Ukrainy. Studentki, które odwiedziły nasze miasto, na co dzień uczą się języka polskiego i angielskiego na Uniwersytecie w Kamieńcu Podolskim. Ich pobyt potrwa do 2 października. Podczas wizyty w Urzędzie Miasta Burmistrz Wojciech Blecharczyk opowiadał o zmianach w mieście, o pozyskiwaniu funduszy unijnych na rozwój Sanoka. Mówił również o tym, jakie plany na przyszłość ma miasto. Podkreślał jak ważna jest współpraca i przyjaźń polsko – ukraińska.

Studentki z Ukrainy oprócz wizyt na lekcjach, zwiedzają Sanok. W najbliższych dniach zobaczą Park w Sanoku, Zamek, place zieleni oraz Skansen, a w piątek (1 października) obiecały gorący doping dla drużyny CIARKO KH SANOK podczas meczu hokejowego, gdzie przy okazji będą mogły zobaczyć obiekt sportowy – ARENĘ SANOK.

Studentki opowiadały o swoich studiach, różnicach w nauczaniu, o zainteresowaniach. Były pod wrażeniem Sanoka i wraz z prof. Wiktorią Liczkiewicz serdecznie dziękowały za ciepłe przyjęcie oraz za możliwość zwiedzania miasta.

UM Sanok

29-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)