REKLAMA
ZS2
REKLAMA

Szkolenie dotyczące aktywizacji terenów wiejskich – zaproszenie do udziału

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Wisłoka”, organizuje dwudniowe, bezpłatne szkolenie w którym mogą wziąć udział mieszkańcy czterech gmin: Beska, Bukowska, Rymanowa i Zarszyna. Uczestnicy poznają zagadnienia pomocne w rozwoju wsi i aktywizacji mieszkańców.


Projekt pod hasłem „Wioski tematyczne na obszarze LGD „Dorzecze Wisłoka” – pomysłem na wzrost aktywności mieszkańców i zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszaru” odbędzie się dniach 23-24 listopada 2010. Jego celem jest nakreślenie nowych perspektyw dla regionu, dzięki zastosowaniu wiosek tematycznych. Szkolenie finansowane jest dzięki pomocy Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Pierwszego dnia szkolenia, uczestnicy poznają metody dotyczące aktywizacji mieszkańców i sposobów na zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszarów wiejskich. Poznają wpływ przemian cywilizacyjnych na rejony wiejskie, przykłady wiosek  tematycznych i korzyści jakie ze sobą niosą. Drugiego dnia uczestnicy skupia się na rozwoju własnego regionu. Opracują mapy i systemy wdrażania pomysłów, tak aby wioska rozwijała się efektywnie. Dzięki pomocy specjalistów uczestnicy tego szkolenia będą mieć możliwość dogłębnie poznać specyfikę rozwoju wsi we współczesnym świecie i wykorzystać to na „własnym podwórku”.

Szkolenie odbędzie się 23-24 listopad 2010 roku, rozpoczęcie godz. 9.00
Siedzibie Stowarzyszenia LGD „Dorzecze Wisłoka” Zarszyn 53 a (budynek OSP)

Szkolenie jest bezpłatne, należy jednak potwierdzić uczestnictwo do dnia 22 listopada, e-mailem: dorzeczewisloka@op.pl lub Tel/fax. 1346 700 75

22-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.