UDANY START W OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH RANKINGOWYCH

SANOK. W dniach 04-05 grudnia 2010r w Sanoku rozegrano kolejną edycję Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych i Pucharu Polski. Nasi zawodnicy startowali w pierwszym dniu zawodów odnosząc kilka sukcesów.

Tradycyjnie najlepiej spisali się przedstawiciele młodszych kategorii wiekowych. W klasyfikacji juniorek D zwyciężyła Anna Jasik zajmując pierwsze miejsce na dyst. 777 metrów i trzecie na 500m, bijąc na tych dystansach rekordy życiowe. W tej samej kategorii wiekowej Wiktoria Mikrut była 8 w wieloboju, Dominika Banit 10-ta , Aleksandra Lubińska 11-ta, Kamila Piecuch 12- ta, a Katarzyna Witka 14-ta .

W wieloboju juniorek E zwyciężyła Gabriela Miccoli plasując się na pierwszym miejscu na dystansie 500m i trzecim na 222 m. również uzyskując rekordowe wyniki. Kategorię wiekową junior F zdominowali najmłodsi reprezentanci sanockiego klubu. W konkurencji dziewcząt złote medale za dystanse 500 i 222 m zdobyła Karolina Zdziebko, z kolei Róża Szpakiewicz może pochwalić się brązowym( 500m) i srebrnym (222m) , Kamila Senko srebrnym (500m), a Vanessa Florczak brązowym na 222m.

W konkurencji chłopców Kacper Kondrat triumfował na 222m, Alex Florczak był pierwszy na 500m , Maciej Brzeżawski zdobył srebro na 500 i brąz na 222m, a Michał Pawłowski wywalczył brązowy krążek na 500m i srebrny na 222m.

W pozostałych kategoriach – Angela Miccoli ( juniorka C) na obu dystansach zajęła 5-te miejsca, a Kamil Drwięga (junior D) zajął 7-me miejsce na dystansie 777m i 10-te na 500m.

W najmocniej obsadzonej kategorii juniorów C Hubert Staruchowicz zajął 11 miejsce na dystansie 777m i 13-te na 500m. Sebastian Hydzik był w tej samej kategorii odpowiednio na 15 i 16-tym miejscu. Jedyna nasza reprezentantka w kategorii juniorek młodszych – Maja Kustra uplasowała się na ósmym miejscu w wieloboju.

W opinii trenerów – Małgorzaty Baran i Romana Pawłowskiego start należy uznać za udany. Świadczą o tym rekordy życiowe wszystkich zawodników.

Szczegółowe wyniki , galerie i statystyki zawodników dostępne są na stronie internetowej Uczniowskiego Klubu Sportowego MOSiR Sanok www.shorttrack.sanok.pl

Na stronie znajduje się również aktualny grafik wszystkich zajęć i ślizgawek na Arenie Sanok.