REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na petardy!

PODKARPACIE. W dniu 7 grudnia 2010 roku Wojewoda Podkarpacki wydał rozporządzenie porządkowe zakazujące używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa podkarpackiego. Obowiązuje ono do 10 stycznia 2011 roku.

Zakaz ten nie obowiązuje jedynie w dniu 31 grudnia 2010 roku i 1 stycznia 2011 roku. Nie obejmuje on również organizatorów imprez i przedsięwzięć artystycznych, rozrywkowych i szkoleniowych, którzy organizując takie imprezy uzyskali zezwolenie właściwych organów. W okresie przedświątecznym w powszechnej sprzedaży dostępne są środki pirotechniczne, przeznaczone do uświetnienia imprez sylwestrowych i witania Nowego Roku. Niestety, wielokrotnie się zdarzało, że środki te były wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem, od razu po zakupie.

Dlatego w czasie świąteczno-noworocznym policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole punktów handlowych, gdzie sprzedawane są wyroby pirotechniczne. Stróże prawa sprawdzą przede wszystkim, czy tego rodzaju artykuły nie trafiają w ręce nieletnich. Warto przypomnieć, że sprzedaż takich wyrobów dzieciom jest przestępstwem.

Przypominamy również, że nieumiejętne i nieodpowiedzialne używanie petard przez osoby dorosłe, a w szczególności będące pod wpływem alkoholu, niesie za sobą poważne konsekwencje. Może skończyć się utratą zdrowia, czy kalectwem.

Rozporządzenie porządkowe Wojewody Podkarpackiego

KWP

20-12-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)