VII Mistrzostwa w Pływaniu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych zakończone

SANOK. 29 maja br. na krytej pływalni MOSIR Sanok, odbyły się VII Mistrzostwa pływackie placówek opiekuńczo wychowawczych z woj. Podkarpackiego.

W zawodach organizowanych przez dom dziecka w Sanoku, udział wzięło 8 placówek.
Przed startem wszyscy zostali ciepło przywitani przez Panią Dyrektor, następnie głos zabrała przewodnicząca składu sędziowskiego Marta Tarnawczyk, która zapoznała uczestników z regulaminem zawodów, dystansami, sędziami oraz z osobami, które czuwały nad bezpieczeństwem.

ZDJĘCIA NA STRONIE:

Zawodnicy po krótkiej rozgrzewce przystąpili do ścigania się na dwóch dystansach 25 m i 50 m. Jako pierwsi na starcie stanęli chłopcy rocznik 97′ na dystansie 25 m. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się wychowanek naszego domu Piotr Matuski, który o pół długości basenu wyprzedził wszystkich zawodników, a wśród dziewcząt najlepsza była Alicja Zawada z Krosna.

Następnie do boju stanęły dziewczęta rocznik 94′, 95′, 96′, na dystansie 25 m tutaj po równej walce wygrała Karolina Wazowicz z domu dziecka w Krośnie. W rywalizacji chłopców rocznik 94′, 95′, 96′ na dystansie również 25 m pierwsze miejsce zajął Michał Stępień z placówki w Tarnobrzegu.

Wreszcie na stopnie stanęli najstarsi zawodnicy. Najpierw były to dziewczęta rocznik 93′ i starsze, tutaj fantastycznie popłynęła nasza wychowanka Ewa Skrijka, która również nie miała sobie równych i zajęła pierwsze miejsce. Pod koniec popłynęli chłopcy rocznik  93′ i starsi. Po wyrównanej walce najlepszy okazał się nasz zawodnik Adam Janik, który zajął pierwsze miejsce.

Ostatnia konkurencje czyli open – 50 m stylem dowolnym, wygrał pan Maciej Ochęduszko, reprezentant PPS w Sanoku.
Jako placówka możemy poszczycić się tytułem Mistrzów Podkarpacia w kategorii drużynowej, dobre przygotowanie i ciężka praca przez cały rok zaowocowała sukcesem.

Po zawodach czas na medale, dyplomy i nagrody, które w tym roku dzięki naszym sponsorom okazały się bardzo atrakcyjne, bowiem były to: pamięć przenośna, pendrive 4 gb., dobrej klasy słuchawki, głośniki z subwooferem, piłki, paletki, akcesoria do pływania i wiele innych.

Myślimy, że te zasłużone upominki jakie otrzymali zwycięzcy zmotywują ich do brania udziału w naszym przedsięwzięciu za rok.

Na sam koniec zaprosiliśmy wszystkich uczestników na obiad i poczęstunek do naszego domu. Czas spędzony w naszej placówce był dobrą okazją do nawiązania nowych kontaktów i przyjaźni. W miłej atmosferze mogliśmy podzielić się naszymi wrażeniami i pochwalić osiągnięciami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich za rok, mamy nadzieje że spotkamy się w jeszcze większym gronie.