REKLAMA
REKLAMA

Wizyta młodzieży z Izraela

SANOK. W dniu 7 października do Sanoka przyjechała grupa młodzieży z Izraela. Celem ich przyjazdu była wzajemna integracja z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku.

Wizyta ta była jednym z elementów program realizowanego od 2003 r. przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, Instytut Yad Vashema i Instytut Polski w Tel Avivie. Młodzież izraelska od 2003 roku była już w różnych polskich miastach, jednak do Sanoka zawitała po raz pierwszy. Głównym celem programu jest integracja młodzieży polskiej i izraelskiej, jak również podniesienie świadomości i wiedzy nt. historii i kultury obu narodów.

Inicjatorami tego programu są Trzej Brodacze – Alex Dancing, Karol Becker i Kershner. Młodzież izraelska przyjeżdża od wielu lat do Polski, aby poznawać swoją historię, jak również aby móc integrować się z młodzieżą polską. To ma służyć „budowaniu mostów” ze względu na przeszłość.

Młodzież żydowska była w Sanoku tylko jeden dzień, ale mimo tak krótkiej wizyty udało im, się zwiedzić miasto. Sam program wizyty był bardzo napięty, jednak krótki pobyt skierowany był głównie na integracji młodzieży.

II Liceum przygotowało różnego rodzaju warsztaty integracyjne, które miały na celu zaprzyjaźnienie się młodzieży polskiej i żydowskiej.

Były wspólne tańce, zabawy, analiza wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Imiona”. Dodatkowo uczniowie z II LO pokazali młodzieży z Izraela sanocki zamek, prace Beksińskiego. Uczestnicy programu zapalili również znicze na sanockim kirkucie. Podczas spotkania z Burmistrzem Miasta Sanoka goście dzielili się wrażeniami z pobytu w Sanoku.

Realizowany program przewiduje wymianę młodzieży. Dlatego tak ważne było, aby młodzież z Izraela czuła się dobrze w naszym mieście, gdyż może to zaowocować w przyszłości ścisłą współpracą między szkołami.

Więcej w poniedziałek w materiale wideo!

08-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)