REKLAMA
REKLAMA

Wspaniały występ sanockich akordeonistów

Kolejny wspaniały sukces odnieśli akordeoniści z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku. W dn. 10 – 13.11.2010r. w Popradzie na Słowacji odbył się VI Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy. Sanocką Szkołę reprezentowało  4  uczniów i wszyscy zostali laureatami.

W najstarszej III kategorii wiekowej do 18 lat, w której trzeba było wystąpić w 2 etapach, I nagrodę zdobył Bartosz Głowacki, zaś III nagrodę Tomasz Mazur – obaj z klasy Andrzeja Smolika. Bartek zdobył również nagrodę dodatkową za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego „Zlostny dialog” Milosza Nowaka, zaś w koncercie laureatów – obok tej kompozycji zagrał także kompozycję Macieja Zimki (absolwenta Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie) – Toccatę nr 2, której brawurowe wykonanie zrobiło na jurorach ogromne wrażenie.

IV miejsce (wyróżnienie) w kategorii do 15 lat zdobył Rafał Pałacki, uczący się pod kierunkiem Grzegorza Bednarczyka i Andrzeja Smolika, zaś wyróżnienie w grupie najmłodszej – do 12 lat uzyskał Aleksander Materniak, uczeń Grzegorza Bednarczyka.

Podobne wyróżnienie zdobył prowadzony również przez Grzegorza Bednarczyka duet – Rafał Pałacki – Aleksander Materniak.

Przyznawaną w każdym Konkursie nagrodę specjalną dla najlepszego pedagoga otrzymał Andrzej Smolik, który przygotował 2 medalistów, podkreślono również, że uczestniczy z dużą grupą uczniów od pierwszej edycji imprezy w Popradzie.


PSM Sanok

16-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)