REKLAMA
REKLAMA

Wyróżnienie dla Gminy Zagórz

Gmina Zagórz została laureatem wyróżnienia w kategorii gmin wiejsko-miejskich i wiejskich w konkursie ogólnopolskim organizowanym w ramach programu szkoleniowego dla pracowników urzędów gmin

, będącego główną częścią Projektu Geoinformacja w praktyce – Akademia Inspire realizowanym przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska we współpracy z partnerami Projektu:

Norweską Agencją Geodezyjno-Kartograficzną (Statens Kartverk), Gminą Tønsberg w południowej Norwegii (Commune Tønsberg), INTERGRAPH Polska Sp. z o.o. – przedstawicielem jednej z wiodących firm geoinformatycznych na świecie.

Projekt uzyskał wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Patronat medialny nad Projektem Akademii Inspire sprawuje Miesięcznik Geodeta oraz Serwis Samorządowy PAP.

Beneficjentami Projektu byli pracownicy urzędów gmin zajmujący się sprawami planowania przestrzennego oraz ochrony środowiska.

Gminę Zagórz reprezentował zespół w składzie: Małgorzata Ząbkiewicz i Mariusz Zagórski oraz zaproszony do współpracy Grzegorz Rachwał – przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

W programie szkoleniowym brali udział reprezentanci 100 gmin i jednego powiatu oraz 11 RDOŚ, łącznie 233 osoby. Do końca dotrwały 23 gminy.

Ze względu na to, że w projekcie brały udział gminy zarówno bardzo duże, jak i bardzo małe, zdecydowano o przyznaniu dwóch głównych nagród oraz dwóch wyróżnień w dwóch kategoriach. Nie przyznano nagród za zajęcie drugiego miejsca.

W kategorii miasta i miasta na prawach powiatu zwyciężył zespół z Bolesławca, a wyróżnienie otrzymał zespół z Gorzowa Wielkopolskiego. W kategorii gmin wiejskich i miejsko-wiejskich zwyciężyła gmina Tworóg, a wyróżnienie otrzymała gmina Zagórz.

Rywalizacja między gminami polegała na jak najlepszym wykonaniu przez zespół gminy zadań na zajęciach szkoleniowych (2 dni szkolenie stacjonarne, 2 dni szkolenie specjalistyczne) i w ramach kursu e-Learning (12 tygodni) oraz na przygotowaniu pracy konkursowej (tzw. metryczki) w ramach realizowanego przez gminę studium przypadku.

Nagrodą za wyróżnienie w konkursie Akademii Inspire są nagrody rzeczowe – oraz możliwość prezentacji gminy na Konferencji projektu, w formie stanowiska na przestrzeni wystawowej.

Jakie to będą nagrody – dowiemy się podczas oficjalnego ich wręczenia na Konferencji, która odbędzie się w dniach 20-21 styczeń 2011 r.

Praca konkursowa zespołu z Gminy Zagórz: Wybór miejsca lokalizacji biogazowni rolniczej w gminie Zagórz. Celem projektu było wskazanie odpowiedniej lokalizacji pod inwestycję biogazowni rolniczej w gminie Zagórz.

ZOBACZ PREZENTACJĘ PROJEKTU

Tekst sponsorowany

25-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)