REKLAMA
REKLAMA

XII Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego w Gminie Zagórz (VIDEO)

TARNAWA DOL./GMINA ZAGÓRZ. 23 czerwca w Gminie Zagórz odbyła się XII Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=vhOwTepcx0Y

W tegorocznej edycji zorganizowanej na obiektach sportowych przy szkole w Tarnawie Dolnej edycji wzięło udział prawie 500 uczestników z 53 Środowiskowych Domów Samopomocy z całego regionu. Patronat nad imprezą objęli Wojewoda podkarpacki, Starosta sanocki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz

Już w godzinach porannych, po przyjeździe uczestników odbyła się rejestracja gości w punkcie informacyjnym, skąd każda reprezentacja Środowiskowego Domu Samopomocy przemaszerowała na główną płytę boiska, gdzie wszyscy wzięli udział w uroczystym otwarciu Spartakiady. Po powitaniu zaproszonych gości i krótkich przemówieniach przyszła pora na prawdziwie olimpijską ceremonię otwarcia igrzysk. Na maszt została wciągnięta flaga, odśpiewano hymn, zapłonął również olimpijski ogień.

Podopieczni ŚDS rywalizują w dziewięciu konkurencjach takich jak rzut do kosza, strzał na bramkę, skok w dal, bieg, slalom rowerowy czy rozdzielanie figur geometrycznych na czas. Organizatorzy przygotowali również jedną konkurencję dla zaproszonych gości – rzut królów osobistych.

Joanna Leszczyńska-Skubel – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu podkreślą, że jest to bardzo ważna impreza dla wychowanków ŚDS.
– Każdy Dom przygotowywuje się do spartakiady indywidualnie i w sposób bardzo znaczący, tu zachodzą takie wielkie procesy mobilizacji, determinacji, wielkiej motywacji, zdrowej ambicji czy rywalizacji – i to wszystko sprawia, że taka impreza powstaje i cieszymy się, jeżeli odnosimy w ten sposób sukces.

Ta forma integracji Środowiskowych Domów Samopomocy sprawdza się doskonale już od wielu lat – spartakiada co roku organizowana jest w innym mieście. W ubiegłych latach takie imprezy odbywały się między innymi w Jarosławiu, Dębicy czy Ustrzykach Dolnych.
Bardzo się cieszę, że dopisała nam pogoda, prognozy nie były obiecujące – ale się udało. Cieszy mnie również to, że reprezentacja Domów Samopomocy z całego Podkarpacia jest tak liczna – nie licząc obsługi, organizatorów i ponad 120 wolontariuszy – gościmy tu dziś prawie 500 uczestników Spartakiady. Celem każdej tego typu imprezy jest przede wszystkim wzbudzenie u podopiecznych Domów Samopomocy chęci i gotowości pokonywania barier i pokazanie im, że ich start oceniają inni, nagradzają brawami, medalami i nagrodami. Poza tym spartakiada zapewnia jej uczestnikom poczucie smaku zwycięstwa, a pamiętajmy że w przypadku wielu uczestników sam start jest już sukcesem – mówił Bogusław Jaworski Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz.

Źródło:www.esanok.pl


24-06-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)