REKLAMA
REKLAMA

XII Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego w Gminie Zagórz (VIDEO)

TARNAWA DOL./GMINA ZAGÓRZ. 23 czerwca w Gminie Zagórz odbyła się XII Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=vhOwTepcx0Y

W tegorocznej edycji zorganizowanej na obiektach sportowych przy szkole w Tarnawie Dolnej edycji wzięło udział prawie 500 uczestników z 53 Środowiskowych Domów Samopomocy z całego regionu. Patronat nad imprezą objęli Wojewoda podkarpacki, Starosta sanocki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz

Już w godzinach porannych, po przyjeździe uczestników odbyła się rejestracja gości w punkcie informacyjnym, skąd każda reprezentacja Środowiskowego Domu Samopomocy przemaszerowała na główną płytę boiska, gdzie wszyscy wzięli udział w uroczystym otwarciu Spartakiady. Po powitaniu zaproszonych gości i krótkich przemówieniach przyszła pora na prawdziwie olimpijską ceremonię otwarcia igrzysk. Na maszt została wciągnięta flaga, odśpiewano hymn, zapłonął również olimpijski ogień.

Podopieczni ŚDS rywalizują w dziewięciu konkurencjach takich jak rzut do kosza, strzał na bramkę, skok w dal, bieg, slalom rowerowy czy rozdzielanie figur geometrycznych na czas. Organizatorzy przygotowali również jedną konkurencję dla zaproszonych gości – rzut królów osobistych.

Joanna Leszczyńska-Skubel – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu podkreślą, że jest to bardzo ważna impreza dla wychowanków ŚDS.
– Każdy Dom przygotowywuje się do spartakiady indywidualnie i w sposób bardzo znaczący, tu zachodzą takie wielkie procesy mobilizacji, determinacji, wielkiej motywacji, zdrowej ambicji czy rywalizacji – i to wszystko sprawia, że taka impreza powstaje i cieszymy się, jeżeli odnosimy w ten sposób sukces.

Ta forma integracji Środowiskowych Domów Samopomocy sprawdza się doskonale już od wielu lat – spartakiada co roku organizowana jest w innym mieście. W ubiegłych latach takie imprezy odbywały się między innymi w Jarosławiu, Dębicy czy Ustrzykach Dolnych.
Bardzo się cieszę, że dopisała nam pogoda, prognozy nie były obiecujące – ale się udało. Cieszy mnie również to, że reprezentacja Domów Samopomocy z całego Podkarpacia jest tak liczna – nie licząc obsługi, organizatorów i ponad 120 wolontariuszy – gościmy tu dziś prawie 500 uczestników Spartakiady. Celem każdej tego typu imprezy jest przede wszystkim wzbudzenie u podopiecznych Domów Samopomocy chęci i gotowości pokonywania barier i pokazanie im, że ich start oceniają inni, nagradzają brawami, medalami i nagrodami. Poza tym spartakiada zapewnia jej uczestnikom poczucie smaku zwycięstwa, a pamiętajmy że w przypadku wielu uczestników sam start jest już sukcesem – mówił Bogusław Jaworski Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz.

Źródło:www.esanok.pl


24-06-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)