REKLAMA
REKLAMA

Z dziećmi przez granicę

WOŁOSATE/BIESZCZADY. Wczoraj nad ranem w miejscowości Wołosate w Bieszczadach, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych zatrzymali  9-osobową grupę nielegalnych imigrantów z Afganistanu. Zatrzymani to dwie rodziny z dziećmi w wieku od 2 do 10 lat.

Imigranci zostali zatrzymani na skraju lasu, niedaleko miejscowości Wołosate, 1,5 km od granicy polsko-ukraińskiej. Gdy okazało się, że w grupie cudzoziemców jest czworo dzieci i kobieta w ciąży, funkcjonariusze wezwali na miejsce ratowników Pogotowia Ratunkowego stacjonujących w Ustrzykach Górnych. Badaniu poddano wszystkich zatrzymanych. Stan ich zdrowia był dobry. Następnie, Afgańczycy zostali przetransportowani na placówkę SG. Tam otrzymali ciepły posiłek.

Z przeprowadzonych wstępnych ustaleń wynikało, że cudzoziemcy przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski idąc pieszo pod osłoną nocy. W trakcie przeprawy przez Bieszczady, pokonywali wraz z dziećmi znaczne wysokościowe różnice terenu ( nawet do 800 m n.p.m.). Mieli sporo szczęścia, bo dzień wcześniej pogoda w górach się poprawiła, nie padało i było sucho.

Jest to pierwsza w tym roku zatrzymana w Bieszczadach grupa imigrantów z Afganistanu.

Obecnie trwają czynności procesowe związane z readmisją cudzoziemców na Ukrainę.

BOSG

15-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)