REKLAMA
REKLAMA

Zderzenie poloneza z drezyną oraz pożar wagonu osobowego ZDJĘCIA

ZAGÓRZ. Zderzenie poloneza osobowego z drezyną kolejową oraz pożar wagonu osobowego – to w skrócie scenariusz manewrów jednostek OSP, które miały miejsce w ubiegłą sobotę (13 bm.) w Zagórzu na Placu Obrońców Węzła Zagórskiego.


W corocznych ćwiczeniach wzięły udział wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Zagórz oraz Jednostki Ratowniczo Gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej z Sanoka.

Manewry to doskonała okazja do sprawdzenia zasad dowodzenia i współdziałania podczas akcji ratowniczych, prowadzenia działań gaśniczych – to równiez doskonały sprawdzian dla strażaków.

Ćwiczenia podsumowali Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zagórzu Robert Gołkowski oraz komendant Miejsko-Gminny OSP w Zagórzu Roman Kalina. Według ich oceny ćwiczenia przebiegły sprawnie i przyniosły zamierzony efekt szkoleniowy.

Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Bogusław Jaworski podziękował strażakom za zaangażowanie oraz udział w manewrach, podkreślił również wagę współpracy jednostek z terenu gminy oraz gmin ościennych w tego typu ćwiczeniach.

W ubiegłym roku manewry odbyły się na terenie zakładu produkcji opakowań tekturowych w Zasławiu.

16-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)