REKLAMA
REKLAMA

Zdetonowano niewybuchy znalezione na górskim szlaku

BIESZCZADY.  W piątkowe popołudnie patrol saperski zdetonował trzy pociski moździerzowe kalibru 120 mm znalezione kilka dni temu w masywie Okrąglika. Miejsce znalezienia niewybuchów zabezpieczali funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej oraz GOPR-u. Pociski leżały w odległości około 5 m od miejsca, gdzie przebiega szlak turystyczny.


Kilka dni temu jeden z leskich policjantów, biorący udział w zabezpieczeniu imprezy sportowej na czerwonym szlaku zauważył niewybuchy z okresu II wojny światowej, leżące nieopodal ścieżki uczęszczanej przez turystów. Miejsce znalezienia pocisków moździeżowych było zabezpieczane przez funkcjonariuszy kilku służb – w tym Policji – z uwagi na coraz większy pieszy ruch turystyczny na wspomnianym szlaku.

Wczoraj przybyli na miejsce saperzy zadecydowali o neutralizacji niewybuchów w miejscu ich znalezienia, gdyż ich znoszenie z góry było zbyt ryzykowne. Około godz. 13.30 pociski zostały zdetonowane

Źródło:KPP Lesko

23-06-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)