REKLAMA
REKLAMA

Zmiany w przepisach drogowych – kierowcy już nie będą bezkarni na drogach wewnętrznych

Od soboty (4 września) policja i straż miejska mogą ukarać za łamanie przepisów na osiedlowych uliczkach lub parkingach obok supermarketów. Prawo o ruchu drogowym wprowadza definicję strefy ruchu (obejmuje ona swoim zasięgiem obszar w którym występuje co najmniej jedna droga wewnętrzna).

Umożliwi to egzekwowanie przepisów ruchu poza drogami publicznymi – na osiedlach mieszkaniowych, parkingach obok sklepów wielkopowierzchniowych czy na dworcowych placach.

W strefie ruchu przepisy będą obowiązywać w takim samym zakresie jak na drogach publicznych. Dotychczas policjanci nie posiadali uprawnień aby reagować wobec kierowców łamiących zasady na drogach wewnętrznych, bo tam przepisy o ruchu drogowym po prostu nie obowiązywały.
– Na terenie Sanoka często zdarzało się, że kierujący parkowali w niedozwolonych miejscach, jak np. na osiedlowych trawnikach. Teraz za parkowanie w niedozwolonym miejscu kierujący będzie ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł, a za zajęcie miejsce dla niepełnosprawnych mandatem w wysokości 500 zł, oczywiście w takiej sytuacji pojazd zostanie odholowany na koszt właściciela – informuje asp. Wiesław Gierczak, asystent Zespołu Ruchu Drogowego w KPP Sanok.

Aspirant stwierdza jednoznacznie, że takie zaostrzenie przepisów i wysokie grzywny wpłyną na kierowców, którzy dotychczas łamali przepisy i czuli się bezkarni na ulicy.

Klaudia Twarda

08-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)