REKLAMA
REKLAMA

Zmiany w przepisach drogowych – kierowcy już nie będą bezkarni na drogach wewnętrznych

Od soboty (4 września) policja i straż miejska mogą ukarać za łamanie przepisów na osiedlowych uliczkach lub parkingach obok supermarketów. Prawo o ruchu drogowym wprowadza definicję strefy ruchu (obejmuje ona swoim zasięgiem obszar w którym występuje co najmniej jedna droga wewnętrzna).

Umożliwi to egzekwowanie przepisów ruchu poza drogami publicznymi – na osiedlach mieszkaniowych, parkingach obok sklepów wielkopowierzchniowych czy na dworcowych placach.

W strefie ruchu przepisy będą obowiązywać w takim samym zakresie jak na drogach publicznych. Dotychczas policjanci nie posiadali uprawnień aby reagować wobec kierowców łamiących zasady na drogach wewnętrznych, bo tam przepisy o ruchu drogowym po prostu nie obowiązywały.
– Na terenie Sanoka często zdarzało się, że kierujący parkowali w niedozwolonych miejscach, jak np. na osiedlowych trawnikach. Teraz za parkowanie w niedozwolonym miejscu kierujący będzie ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł, a za zajęcie miejsce dla niepełnosprawnych mandatem w wysokości 500 zł, oczywiście w takiej sytuacji pojazd zostanie odholowany na koszt właściciela – informuje asp. Wiesław Gierczak, asystent Zespołu Ruchu Drogowego w KPP Sanok.

Aspirant stwierdza jednoznacznie, że takie zaostrzenie przepisów i wysokie grzywny wpłyną na kierowców, którzy dotychczas łamali przepisy i czuli się bezkarni na ulicy.

Klaudia Twarda

08-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)