REKLAMA
REKLAMA

„Równać Szanse” i „RITA” dla Zagórza!

GMINA ZAGÓRZ: Zespół ds. promocji i małych projektów udanie aplikował do dwóch prestiżowych programów finansowanych przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności. Na co zostaną wykorzystane granty o wysokości ponad 43 500 zł?

Pierwszy projekt pt. „Zagórski LIP DUB zintegruje dokształci i wypromuje młodych!” powstał pod egidą Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu (MGOKiS)  w Zagórzu zyskując uznanie ekspertów tegorocznej edycji Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse”.

Chętnych na 7 – tysięczne dotacje było wielu. W konkursowe szranki stanęło aż 512 instytucji z całej Polski. Tylko z samego Podkarpacia wpłynęło 36 wniosków. Ostatecznie zagórski wniosek razem z jeszcze dwoma podkarpackimi aplikacjami znalazł się w gronie 107 beneficjentów konkursu.

Projekt adresowany jest w pierwszej kolejności do radnych z Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz. W toku kilkumiesięcznych zajęć przewidziano m.in.: trening kompetencji interpersonalnych, zajęcia z zakresu public relations oraz warsztaty dziennikarskie. Zwieńczeniem wspólnych działań będzie produkcja lib dub’a (filmu reklamowego) promującego lokalnych młodzieżowych liderów i osobowości z dziedziny kultury, sztuki  i sportu.

Istotą drugiego projektu nagrodzonego (36 540 zł) w ramach Programu Przemiany w Regionie – RITA jest integracja i doskonalenie zawodowe wybranych przedstawicieli polskiej i ukraińskiej administracji publicznej oraz służb mundurowych w perspektywie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „Euro 2012”.

Bezpośrednim beneficjentem projektu pt. Polsko – Ukraińska Akademia Bezpieczeństwa i Współpracy „Bieszczady 2012” jest Ochotnicza Straż Pożarna w Łukowem.

W toku półrocznych działań zaplanowano m.in.:
– certyfikowany kurs z zakresu ratownictwa medycznego dla 15 strażaków z terenu Gminy Zagórz,
– wizytę studyjną w Państwowym Uniwersytecie Bezpieczeństwa Życia (PUBŻ)  we Lwowie,
– międzynarodowe manewry strażackie z udziałem: studentów i wykładowców  PUBŻ, funkcjonariuszy: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR oraz jednostek OSP z Gminy Zagórz,
– konferencje naukową poświęconą problematyce integracji systemów bezpieczeństwa ludności w kontekście integracji europejskiej.

Autorem i koordynatorem obu projektów jest Jerzy Zuba – pracownik zespołu ds. promocji i małych projektów UMiG w Zagórzu. Sukcesy funkcjonującej od niespełna roku komórki organizacyjnej są według  Burmistrza Zagórza Ernesta Nowaka najlepszym uzasadnieniem sensowności jej powołania. – Zespół od początku swojego istnienia pozyskał ponad 116 000 zł. W obecnej sytuacji finansowej naszej gminy każda dodatkowa złotówka jest bardzo cenna. – podkreśla gospodarz zagórskiej gminy.

Sabina Fal

UMiG Zagórz

07-12-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)