REKLAMA
REKLAMA

20-latek wjechał daewoo matiz w betonowy mostek

POWIAT SANOCKI. W policyjnym areszcie spędziło sobotnią noc trzech mężczyzn podróżujących samochodem marki Daewoo Matiz, które uderzyło w betonowy mostek w miejscowości Łodzina. Żaden z zatrzymanych nie przyznawał się do kierowania autem.

 

W minioną sobotę około godz. 14. dyżurny Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łodzina (powiat sanocki). Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że w kierujący daewoo matiz uderzył w betonowy mostek i odjechał z miejsca zdarzenia. Samochodem podróżowało trzech mieszkańców powiatu sanockiego w wieku 20, 21 i 31 lat. Mężczyźni zostali przebadani na zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że są nietrzeźwi. U 21-latka badanie wykazało ponad 1,8 promila, 31-latek miał blisko 3 promile. Trzeci z uczestników, który był wyraźnie pod działaniem alkoholu odmówił poddania się badaniu. 20-latkowi została pobrana krew, w celu ustalenia ilości alkoholu w organizmie.

Mężczyźni nie zaprzeczali, że jechali pojazdem. Przyznali, że wspólnie spożywali alkohol. Żaden z nich nie przyznał się jednak do kierowania samochodem. W tej sytuacji, dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania, wszyscy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy oraz sporządzili odpowiednią dokumentacje.

Podjęte czynność służbowe doprowadziły funkcjonariuszy do ustalenia sprawcy tego zdarzenia. Okazał się nim 20-letni  mieszkaniec powiatu sanockiego. Wynik badania krwi określi dokładną zawartość alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za przestępstwo z art. 178a par. 1 kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP Sanok

10-10-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)