REKLAMA
REKLAMA

abp Józef Michalik: „Radio Maryja i Telewizja Trwam – te media budzą Polskę” ( VIDEO )

MIEJSCE PIASTOWE. – Radio Maryja i Telewizja Trwam – te media budzą Polskę. Jeszcze przyjdzie czas, że będą ojcu dziękować najwyższe władze. Dziś my dziękujemy – powiedział ks. abp Józef Michalik podczas spotkania Rodziny Radia Maryja i modlitwy o trzeźwość Narodu Polskiego w Miejscu Piastowym.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podziękował o. Tadeuszowi Rydzykowi, dyrektorowi Radia Maryja, za to, co robi dla Kościoła i Polski.


Transmisja: Miejsce Piastowe, 01.08.2011

Głównym punktem spotkania 1 sierpnia była Msza Święta, której przewodniczył ks. abp Józef Michalik.
Modlitwa jest szczególnym gestem miłości i odpowiedzialności za losy Ojczyzny i Polaków. Naszą modlitwą i słowem pomagajmy naszym braciom podnosić się z różnych uzależnień. Niech ten pierwszy dzień sierpnia będzie wielkim zrywem modlitewnym na rzecz trzeźwości całej naszej Ojczyzny – zachęcał na początku Eucharystii metropolita przemyski.

Każdy z nas w tym miejscu niech prosi bł. Bronisława Markiewicza o pomoc w zrozumieniu i przejęciu się ideą trzeźwości, bo on mówił, że Polska albo będzie trzeźwa, albo jej wcale nie będzie – dodał.

W homilii ks. bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej, przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski, mówił o wielkiej roli mediów, rządu, parlamentarzystów, samorządów, a także rodzin w tworzeniu atmosfery trzeźwości. Zauważył, że rząd, który powinien dbać o trzeźwość Narodu, proponuje m.in. wprowadzenie na stadiony alkoholu.
To jest wbrew temu, co powinien robić, i trzeba postawić pytanie, w imię czyich interesów to robi – stwierdził kaznodzieja.
Zwracając się do licznie zebranych wiernych, ks. bp Bronakowski prosił o podjęcie modlitwy w intencji trzeźwości, a także abstynencji.
W tym miejscu podczas VII Narodowej Modlitwy o Trzeźwość ponawiamy wołanie o zdecydowane działania – o ograniczenie dostępności alkoholu oraz jego reklamy. Musimy wszyscy zacząć pracować nad trzeźwością Narodu – wzywał hierarcha.
– Budujmy razem Polskę wierną i solidarną, a nie browarną – zaapelował.

Obecny na spotkaniu Rodziny Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR przypomniał, że odbywa się ono we wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela Zgromadzenia Ojców Redemptorystów.
Święty Alfons przykładał ogromną wagę do mediów, rozpowszechniał książki, był wybitnym moralistą. Trzeba nam dziś zapatrzyć się w niego, bo kiedy człowiek czyta – rozwija się. Jeśli chcemy odnowić Polskę, trzeba inwestować w ludzi, zwłaszcza w młodych. Trzeba tworzyć dobre szkoły – mówił o. Tadeusz Rydzyk.
Widzicie, co dzieje się w świecie i w Polsce, potrzebne są więc nasze działania. Musimy razem zmieniać świat – zachęcał.

Uroczystości w Miejscu Piastowym transmitowały Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Małgorzata Pabis

05-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)