REKLAMA
REKLAMA

Alarm przeciwpożarowy w Sanoku ZDJĘCIA

SANOK. Alarm pożarowy ogłoszono o godz. 10.00. W przeciągu dwóch minut wszystkie znajdujące się wewnątrz osoby, opuściły budynek. Do ugaszenia ognia potrzebny był podnośnik hydrauliczny, gdyż ogień objął ostatnią kondygnację obiektu placówki Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Sanoku. 

Na miejsce natychmiast wezwano jednostki ratowniczo – gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej z Sanoka. Na szczęście przedstawione wydarzenia to po prostu ćwiczenia przeciwpożarowe w placówce Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Sanoku.

Celem ćwiczeń było: sprawdzenie skuteczności dotychczasowego sposobu informowania o zagrożeniach oraz systemu powiadamiania o ewakuacji. Doskonalono także procedury ewakuacji, koordynację działań służb ochrony. Celem było również zminimalizowanie możliwości wystąpienia paniki, zmierzenie czasu potrzebnego na opuszczenie budynku przez wszystkie osoby w nim się znajdujące, a także weryfikacja opracowanych zasad postępowania na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.

Podczas treningu sprawdzono budynek pod względem bezpieczeństwa, możliwości ewakuacji oraz skuteczność samych procedur działania przewidzianych na wypadek pożaru.

BOSG

12-10-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)