REKLAMA
REKLAMA

Alkohol przyczyną wypadków

PODKARPACIE. W piątek i sobotę na drogach Podkarpacia doszło do kilku zdarzeń z udziałem nietrzeźwych uczestników ruchu, głównie kierujących. Tylko w piątek podkarpaccy policjanci zatrzymali 21 nietrzeźwych kierowców.

– W piątek po godz. 17. w Brzeźnicy w powiecie dębickim, kierujący forda potrącił pieszego. 22-letni kierowca samochodu był trzeźwy, czego nie można powiedzieć o pieszym. W organizmie 53-letniego mężczyzny alkomat wskazał 2,8 promila alkoholu. Pieszy ze złamanym obojczykiem trafił do szpitala.

– Tego samego dnia około godz. 23. dyżurny komendy w Ustrzykach Dolnych został poinformowany o wypadku w miejscowości Polana. Policyjny patrol skierowany na miejsce zastał leżącego w rowie fiata 126p. W samochodzie nie było nikogo. Karetka pogotowia zabrała do szpitala dwóch uczestników tego wypadku. Jednak ze zgłoszenia wynikało, że w samochodzie jechały trzy osoby. Przeszukano pobliski teren. W toku podjętych czynności policjanci ustalili i zatrzymali w miejscu zamieszkania 19-latka, który kierował fiatem. Okazało się, że młody człowiek był pijany, alkomat wskazał u niego 1,34 promila. Ranni w wypadku pasażerowie fiata także byli pod wpływem alkoholu. W organizmie 19-letniego pasażera, który doznał tylko ogólnych potłuczeń urządzenie wskazało około promila alkoholu. Od 17-letniego pasażera, którego obrażenia nie pozwoliły na użycie alkomatu, pobrano krew do badań.

– Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotnią noc, po godz. 1. w Gliniku w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Kierujący samochodem marki Land Rover Freelander, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i dachował. 34-letni mężczyzna z urazem głowy i klatki piersiowej został przewieziony do szpitala. Jechał sam. Ponieważ od kierowcy był wyczuwalny alkohol, pobrano od niego krew do badań.

– Również w sobotnią noc policjanci interweniowali jeszcze w dwóch innych przypadkach z udziałem nietrzeźwych kierowców. Po północy w Krośnie, 23-letni kierowca opla zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i zderzył się z mercedesem. Na szczęście w tym zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Jednak alkomat w organizmie 23-latka wskazał 2 promile alkoholu.

– Przed godz. 3. w Jaśle policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę peugeota 206. Okazało się, że 19-latek ma ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że młody człowiek w połowie lutego zdał egzamin na prawo jazdy, jednak nie wybrał jeszcze dokumentu.

KWP

06-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)