REKLAMA
REKLAMA

„Czytanie Europy” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

SANOK. Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na spotkanie autorskie Michała Kruszony, które odbędzie się 11 kwietnia br., o godz. 18.00. Jego moderatorem będzie dr Tomasz Chomiszczak.

W programie:

-prezentacja książki Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła

– wystawa fotografii Michała Kruszony Rumunia.

Spotkanie zorganizowane jest w ramach projektu „Czytanie Europy” realizowanego przez MBP w Sanoku. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O autorze:
Michał Kruszona – ur. w 1964 r. w Poznaniu. Historyk, muzeolog, absolwent UAM w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ w Krakowie. Jest dyrektorem Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, gdzie stworzył unikalną w skali kraju kolekcję współczesnego malarstwa polskiego na desce. Autor książek i esejów: Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła (2007), wyd. 2 (2009), Kulturalny atlas ptaków (2008), Huculszczyzna. Opowieść kabalistyczna (2010), Karpaccy gospodarze: demony i wilki w pracy zbiorowej W kręgu humanistycznej refleksji nad turystyką kulturową (2008), Kraina cibory w pracy zbiorowej Ugryźć świat (2008).

O projekcie:
Celem projektu „Czytanie Europy” jest promocja i popularyzacja współczesnego polskiego reportażu oraz polskiej literatury podróżniczej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już 11 kwietnia na spotkanie autorskie z Michałem Kruszoną połączone z prezentacją książki „Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła”. W maju z czytelnikami spotka się Tadeusz Chudecki, autor książki „Wspaniałe podróże na każdą kieszeń”.

W tym samym miesiącu zapraszamy również na wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Kijowskiego. Zaprezentowane na wystawie obrazy przeniosą nas w pejzaż bieszczadzki, nieskażony jeszcze działalnością człowieka.

Także w maju odbędą się warsztaty fotograficzne „W dolinie Sanu”, które poprowadzi sanocki fotografik Wacław Kozioł. W lipcu w sanockiej bibliotece gościć będzie Mariusz Surosz, autor książki „Pepiki. Dramatyczne stulecie Czechów”. We wrześniu zaplanowaliśmy dwa spotkania autorskie, z Michałem Olszewskim, autorem książki „Zapiski na biletach” oraz z Krzysztofem Vargą, autorem książki „Gulasz z turula”. Również we wrześniu zapraszamy na wykład Andrzeja Szczerbickiego na temat wydawnictwa „Bieszczad”. Odbędzie się także wernisaż wystawy fotografii wykonanych przez Andrzeja Szczerbickiego prezentujących dziedzictwo kulturowe pogranicza polsko-ukraińskiego w Bieszczadach.

W październiku odbędzie się spotkanie z Andrzejem Stasiukiem. Zaprezentowana zostanie książka Andrzeja Stasiuka i Jurija Andruchowycza „Moja Europa”. W październiku zapraszamy także na występ zespołu „Matragona”. W tym samym miesiącu odbędzie się prezentacja multimedialna na temat pogranicza kultur Wschodu i Zachodu opracowana i przedstawiona przez Wojciecha Wesołkina. Spotkania autorskie z Michałem Kruszoną, Mariuszem Suroszem, Michałem Olszewskim, Krzysztofem Vargą poprowadzi Tomasz Chomiszczak, natomiast spotkanie z Andrzejem Stasiukiem – Janusz Szuber.

Warsztaty fotograficzne „W dolinie Sanu” przeznaczone dla młodzieży prowadzić będzie Wacław Kozioł. W październiku odbędzie się wernisaż wystawy fotografii wykonanych przez uczestników warsztatów fotograficznych. Projekt „Czytanie Europy” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koordynator projektu: Ewa Drwięga-Bąk

04-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)