REKLAMA
Praca Auto Serwis
REKLAMA

„Czytanie Europy” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

SANOK. Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na spotkanie autorskie Michała Kruszony, które odbędzie się 11 kwietnia br., o godz. 18.00. Jego moderatorem będzie dr Tomasz Chomiszczak.

W programie:

-prezentacja książki Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła

– wystawa fotografii Michała Kruszony Rumunia.

Spotkanie zorganizowane jest w ramach projektu „Czytanie Europy” realizowanego przez MBP w Sanoku. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O autorze:
Michał Kruszona – ur. w 1964 r. w Poznaniu. Historyk, muzeolog, absolwent UAM w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ w Krakowie. Jest dyrektorem Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, gdzie stworzył unikalną w skali kraju kolekcję współczesnego malarstwa polskiego na desce. Autor książek i esejów: Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła (2007), wyd. 2 (2009), Kulturalny atlas ptaków (2008), Huculszczyzna. Opowieść kabalistyczna (2010), Karpaccy gospodarze: demony i wilki w pracy zbiorowej W kręgu humanistycznej refleksji nad turystyką kulturową (2008), Kraina cibory w pracy zbiorowej Ugryźć świat (2008).

O projekcie:
Celem projektu „Czytanie Europy” jest promocja i popularyzacja współczesnego polskiego reportażu oraz polskiej literatury podróżniczej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy już 11 kwietnia na spotkanie autorskie z Michałem Kruszoną połączone z prezentacją książki „Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła”. W maju z czytelnikami spotka się Tadeusz Chudecki, autor książki „Wspaniałe podróże na każdą kieszeń”.

W tym samym miesiącu zapraszamy również na wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Kijowskiego. Zaprezentowane na wystawie obrazy przeniosą nas w pejzaż bieszczadzki, nieskażony jeszcze działalnością człowieka.

Także w maju odbędą się warsztaty fotograficzne „W dolinie Sanu”, które poprowadzi sanocki fotografik Wacław Kozioł. W lipcu w sanockiej bibliotece gościć będzie Mariusz Surosz, autor książki „Pepiki. Dramatyczne stulecie Czechów”. We wrześniu zaplanowaliśmy dwa spotkania autorskie, z Michałem Olszewskim, autorem książki „Zapiski na biletach” oraz z Krzysztofem Vargą, autorem książki „Gulasz z turula”. Również we wrześniu zapraszamy na wykład Andrzeja Szczerbickiego na temat wydawnictwa „Bieszczad”. Odbędzie się także wernisaż wystawy fotografii wykonanych przez Andrzeja Szczerbickiego prezentujących dziedzictwo kulturowe pogranicza polsko-ukraińskiego w Bieszczadach.

W październiku odbędzie się spotkanie z Andrzejem Stasiukiem. Zaprezentowana zostanie książka Andrzeja Stasiuka i Jurija Andruchowycza „Moja Europa”. W październiku zapraszamy także na występ zespołu „Matragona”. W tym samym miesiącu odbędzie się prezentacja multimedialna na temat pogranicza kultur Wschodu i Zachodu opracowana i przedstawiona przez Wojciecha Wesołkina. Spotkania autorskie z Michałem Kruszoną, Mariuszem Suroszem, Michałem Olszewskim, Krzysztofem Vargą poprowadzi Tomasz Chomiszczak, natomiast spotkanie z Andrzejem Stasiukiem – Janusz Szuber.

Warsztaty fotograficzne „W dolinie Sanu” przeznaczone dla młodzieży prowadzić będzie Wacław Kozioł. W październiku odbędzie się wernisaż wystawy fotografii wykonanych przez uczestników warsztatów fotograficznych. Projekt „Czytanie Europy” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koordynator projektu: Ewa Drwięga-Bąk

04-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)