REKLAMA
REKLAMA

Danuta Hübner odwiedzi Sanok

BRUKSELA. W dniach 14-18 czerwca br. Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz i Dyrektor Gabinetu Marszałka Kazimierz Rokita przebywali z roboczą wizytą w Brukseli.

Podczas pobytu odwiedzili m.in. Parlament Europejski, gdzie wzięli udział w posiedzeniu Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (AGRI), w którym uczestniczył również Komisarz ds. Rolnictwa Unii Europejskiej Dacian Cioloş.

 W dniu 16 czerwca odbyło się spotkanie w siedzibie Przedstawicielstwa Województwa Podkarpackiego w Brukseli, w którym, oprócz marszałka Miklicza i dyrektora Rokity, wzięli udział: Elżbieta Łukacijewska wraz ze swoją asystentką Iwona Słotą, Joanna Rejdych, doradca grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz Sylwester Pokrywka, pracownik Przedstawicielstwa Województwa Podkarpackiego w Brukseli.

Podczas spotkania omówiono kwestie dotyczące działania Przedstawicielstwa Polski Województwa Podkarpackiego w Brukseli. Najważniejsze postanowienia, wynikające ze spotkania, to m.in. stworzenie systemu stałych spotkań z posłami do Parlamentu Europejskiego z terenu Podkarpacia i ich asystentami, dystrybucja poprzez posłów materiałów promocyjnych i informacyjnych Województwa, opracowanie systemu stałych kontaktów z Ambasadą RP w Brukseli oraz ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy Unii Europejskiej, jak również z Komisarzami odpowiedzialnymi za dziedziny szczególnie istotne dla rozwoju Województwa Podkarpackiego (rozwój regionalny, rolnictwo, transport, budżet).

Uzgodniono także, że wspólnie będą organizowane przedsięwzięcia kulturalne i promocyjne, przedsięwzięcia dla uzdolnionej młodzieży, a także spotkania z polskimi przedsiębiorcami w Belgii, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorców podkarpackich.
 
Omawiano tematykę rozwoju i promocji zdrowej żywności w perspektywie do roku 2020. Następnie spotkali się z Profesor Danutą Hübner – Posłem do Parlamentu Europejskiego i Przewodniczącą Komisji Rozwoju Regionalnego.

W spotkaniu uczestniczyła Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, reprezentująca Województwo Podkarpackie. Pani poseł Łukacijewska i marszałek Miklicz zaprosili Profesor Hübner do złożenia wizyty w Województwie Podkarpackim. Ustalono termin pobytu na 4-5 września br.

Podczas wizyty Danuta Hübner spotka się w Urzędzie Marszałkowskim z podkarpackimi samorządowcami, a wśród miast, które odwiedzi, będzie m.in. Sanok.
 
Jednym z tematów, poruszanych podczas pobytu w Brukseli, była również współpraca ze środowiskiem belgijskiej Polonii. Na zakończenie wizyty odbyło się spotkanie z Polakami mieszkającymi w Belgii, w którym uczestniczyli także pracownicy Parlamentu Europejskiego.
 
Marszałek Miklicz i Dyrektor Rokita wzięli udział w uroczystej gali konkursu „Polak Roku w Belgii” – organizowanego przez Wydział Konsularny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii, przy współpracy Rady Polonii Belgijskiej oraz Polish Expat Network Belgium.

Samorząd Województwa Podkarpackiego

24-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)