REKLAMA
REKLAMA

Danuta Hübner odwiedzi Sanok

BRUKSELA. W dniach 14-18 czerwca br. Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz i Dyrektor Gabinetu Marszałka Kazimierz Rokita przebywali z roboczą wizytą w Brukseli.

Podczas pobytu odwiedzili m.in. Parlament Europejski, gdzie wzięli udział w posiedzeniu Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (AGRI), w którym uczestniczył również Komisarz ds. Rolnictwa Unii Europejskiej Dacian Cioloş.

 W dniu 16 czerwca odbyło się spotkanie w siedzibie Przedstawicielstwa Województwa Podkarpackiego w Brukseli, w którym, oprócz marszałka Miklicza i dyrektora Rokity, wzięli udział: Elżbieta Łukacijewska wraz ze swoją asystentką Iwona Słotą, Joanna Rejdych, doradca grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz Sylwester Pokrywka, pracownik Przedstawicielstwa Województwa Podkarpackiego w Brukseli.

Podczas spotkania omówiono kwestie dotyczące działania Przedstawicielstwa Polski Województwa Podkarpackiego w Brukseli. Najważniejsze postanowienia, wynikające ze spotkania, to m.in. stworzenie systemu stałych spotkań z posłami do Parlamentu Europejskiego z terenu Podkarpacia i ich asystentami, dystrybucja poprzez posłów materiałów promocyjnych i informacyjnych Województwa, opracowanie systemu stałych kontaktów z Ambasadą RP w Brukseli oraz ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy Unii Europejskiej, jak również z Komisarzami odpowiedzialnymi za dziedziny szczególnie istotne dla rozwoju Województwa Podkarpackiego (rozwój regionalny, rolnictwo, transport, budżet).

Uzgodniono także, że wspólnie będą organizowane przedsięwzięcia kulturalne i promocyjne, przedsięwzięcia dla uzdolnionej młodzieży, a także spotkania z polskimi przedsiębiorcami w Belgii, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorców podkarpackich.
 
Omawiano tematykę rozwoju i promocji zdrowej żywności w perspektywie do roku 2020. Następnie spotkali się z Profesor Danutą Hübner – Posłem do Parlamentu Europejskiego i Przewodniczącą Komisji Rozwoju Regionalnego.

W spotkaniu uczestniczyła Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, reprezentująca Województwo Podkarpackie. Pani poseł Łukacijewska i marszałek Miklicz zaprosili Profesor Hübner do złożenia wizyty w Województwie Podkarpackim. Ustalono termin pobytu na 4-5 września br.

Podczas wizyty Danuta Hübner spotka się w Urzędzie Marszałkowskim z podkarpackimi samorządowcami, a wśród miast, które odwiedzi, będzie m.in. Sanok.
 
Jednym z tematów, poruszanych podczas pobytu w Brukseli, była również współpraca ze środowiskiem belgijskiej Polonii. Na zakończenie wizyty odbyło się spotkanie z Polakami mieszkającymi w Belgii, w którym uczestniczyli także pracownicy Parlamentu Europejskiego.
 
Marszałek Miklicz i Dyrektor Rokita wzięli udział w uroczystej gali konkursu „Polak Roku w Belgii” – organizowanego przez Wydział Konsularny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii, przy współpracy Rady Polonii Belgijskiej oraz Polish Expat Network Belgium.

Samorząd Województwa Podkarpackiego

24-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)