REKLAMA
REKLAMA

Dziś VIII kolejka SHLPN!

SANOK. Miniona kolejka przyniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie drużynie Czarnego Konia. Niewątpliwie wpływ na taki stan rzeczy, dobrą grę oraz świetny wynik dotychczasowego outsidera rozgrywek miała obecność Marka Węgrzyna, piłkarza Stali Sanok, który zadebiutował w SHLPN Ekoball w spotkaniu z Transbudem.

Inne drużyny również nie próżnują przed końcem okienka transferowego. Król strzelców sprzed 2 sezonów – Mateusz Kuzio zasilił szeregi Trans-Gazu, a Damian Niemczyk, były gracz Cracovii – szeregi Geo-Eko. Oprócz Mateusza Kuzio, do Trans-Gazu po ciężkiej kontuzji powrócił Robert Zacharski. Zgłaszać zawodników można jeszcze tylko kilka dni, tj. do 30 listopada, a wolne miejsca na swych kartach zgłoszeniowych posiadają jedynie Geo-Eko (3), Trans-Gaz oraz Multi (1).

Wracając do rozgrywek minionej serii spotkań, trzy spośród czterech meczy zakończyło się pewnymi, czterobramkowymi rozstrzygnięciami, a po trzy punkty sięgały ekipy Kingsów (z Trans-Gazem), Multi (z HTP) oraz wspomniana wyżej ekipa Czarnego Konia (z Transbudem). Pomimo obecności Węgrzyna, mimo wszystko łatwe zwycięstwo ostatniej nad trzecią drużyną w tabeli było największym zaskoczeniem zakończonej serii spotkań. Nowo zgłoszeni piłkarze powinni zagwarantować, ze uzyskiwane wyniki staną się jeszcze mniej przewidywalne niż dotychczas.

Ostatnie z rozegranych spotkań, pomiędzy zespołami Jomy oraz Geo-Eko, przyniosło największe emocje, które udzielały się wielu graczom. Efektem były liczne napomnienia indywidualne. Może poziom sportowy widowiska nie był najwyższy, ale jak to mają w zwyczaju obydwa zespoły, ich wynik z reguły oscyluje w granicy remisu, bez względu na to czy grają z przeciwnikiem teoretycznie słabszym czy też silniejszym. Podobnie było i tym razem. Mimo że Joma dwukrotnie prowadziła w pierwszej odsłonie, Geo-Eko za  każdym razem doprowadzało do remisu. W drugiej połowie to Geo-Eko dyktowało warunki, odskakując na bezpieczną różnice trzech bramek. Końcówka po raz kolejny należy do Jomy. Niebiescy strzelają dwa gole, doprowadzając do ogromnych emocji w ostatnich sekundach meczu. Joma nie wykorzystała jednak szansy, marnując w ostatnich sekundach dwie stuprocentowe sytuacje, dwukrotnie trafiając w słupek bramki strzeżonej przez Sebastiana Jako. Szczęście ponoć sprzyja lepszym, toteż w geście triumfu ręce w górę podnieśli zawodnicy Geo-Eko, zdobywając komplet punktów i przeskakując w tabeli pokonanego rywala. Hattrickami w tym spotkaniu popisali się Tomasz Matuszewski (Geo) oraz Dawid Romrowicz (Joma). Ten ostatni w każdym z rozegranych spotkań strzela jak dotąd minimum trzy gole. Najlepszym strzelcem kolejki został jednak Tomasz Ryniak, gracz Kingsów, który czterokrotnie pokonał Janusza Kokoszkę, bramkarza Trans-Gazu. W łącznej klasyfikacji strzelców prowadzi Mateusz Szałankiewicz z czternastoma trafieniami na koncie.

Harmonogram spotkań ósmej serii spotkań, 25.11.2011 r.:
godz. 18.00 – MULTI OKNA (1) : TRANSBUD (4)
godz. 18.50 – GEO-EKO (6) : HTP BRZOZÓW (5)
godz. 19.40 – HARNAŚ-BŁONIE (2) : KINGS (3)
godz. 20.30 – TRANS-GAZ (8) : JOMA (7)
pauza – CZARNY KOŃ (9)

Do końca pierwszej rundy rozgrywek pozostało jeszcze dwie kolejki, które rozegrane zostaną w dniach 25.11.2011 oraz 2.12.2011. W tym dniu ustalone zostaną pary, jakie rywalizować będą w Pucharze Ligi. Zgodnie z regulaminem drużyny zagrają według klucza ustalonego po dziewięciu rozegranych kolejkach: 4-5, 3-6, 2-7 oraz 1-zw. barażu 8-9. Spotkania Pucharu Ligi rozegrane zostaną w dniu 20 oraz 27 stycznia 2012 r. w Hali Sportowej w Zagórzu. W tych dniach hala sportowa przy ul. Stróżowskiej będzie zamknięta (studniówka).

Rundę rewanżową SHLPN Ekoball planuje się rozegrać w następujących terminach: 9, 16 grudnia 2011, 13 stycznia, 3, 10, 17, 24 lutego oraz 2, 9 marca 2012 r.

Źródło: esanok.shlpn.pl

25-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)