REKLAMA
REKLAMA

Dziś VIII kolejka SHLPN!

SANOK. Miniona kolejka przyniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie drużynie Czarnego Konia. Niewątpliwie wpływ na taki stan rzeczy, dobrą grę oraz świetny wynik dotychczasowego outsidera rozgrywek miała obecność Marka Węgrzyna, piłkarza Stali Sanok, który zadebiutował w SHLPN Ekoball w spotkaniu z Transbudem.

Inne drużyny również nie próżnują przed końcem okienka transferowego. Król strzelców sprzed 2 sezonów – Mateusz Kuzio zasilił szeregi Trans-Gazu, a Damian Niemczyk, były gracz Cracovii – szeregi Geo-Eko. Oprócz Mateusza Kuzio, do Trans-Gazu po ciężkiej kontuzji powrócił Robert Zacharski. Zgłaszać zawodników można jeszcze tylko kilka dni, tj. do 30 listopada, a wolne miejsca na swych kartach zgłoszeniowych posiadają jedynie Geo-Eko (3), Trans-Gaz oraz Multi (1).

Wracając do rozgrywek minionej serii spotkań, trzy spośród czterech meczy zakończyło się pewnymi, czterobramkowymi rozstrzygnięciami, a po trzy punkty sięgały ekipy Kingsów (z Trans-Gazem), Multi (z HTP) oraz wspomniana wyżej ekipa Czarnego Konia (z Transbudem). Pomimo obecności Węgrzyna, mimo wszystko łatwe zwycięstwo ostatniej nad trzecią drużyną w tabeli było największym zaskoczeniem zakończonej serii spotkań. Nowo zgłoszeni piłkarze powinni zagwarantować, ze uzyskiwane wyniki staną się jeszcze mniej przewidywalne niż dotychczas.

Ostatnie z rozegranych spotkań, pomiędzy zespołami Jomy oraz Geo-Eko, przyniosło największe emocje, które udzielały się wielu graczom. Efektem były liczne napomnienia indywidualne. Może poziom sportowy widowiska nie był najwyższy, ale jak to mają w zwyczaju obydwa zespoły, ich wynik z reguły oscyluje w granicy remisu, bez względu na to czy grają z przeciwnikiem teoretycznie słabszym czy też silniejszym. Podobnie było i tym razem. Mimo że Joma dwukrotnie prowadziła w pierwszej odsłonie, Geo-Eko za  każdym razem doprowadzało do remisu. W drugiej połowie to Geo-Eko dyktowało warunki, odskakując na bezpieczną różnice trzech bramek. Końcówka po raz kolejny należy do Jomy. Niebiescy strzelają dwa gole, doprowadzając do ogromnych emocji w ostatnich sekundach meczu. Joma nie wykorzystała jednak szansy, marnując w ostatnich sekundach dwie stuprocentowe sytuacje, dwukrotnie trafiając w słupek bramki strzeżonej przez Sebastiana Jako. Szczęście ponoć sprzyja lepszym, toteż w geście triumfu ręce w górę podnieśli zawodnicy Geo-Eko, zdobywając komplet punktów i przeskakując w tabeli pokonanego rywala. Hattrickami w tym spotkaniu popisali się Tomasz Matuszewski (Geo) oraz Dawid Romrowicz (Joma). Ten ostatni w każdym z rozegranych spotkań strzela jak dotąd minimum trzy gole. Najlepszym strzelcem kolejki został jednak Tomasz Ryniak, gracz Kingsów, który czterokrotnie pokonał Janusza Kokoszkę, bramkarza Trans-Gazu. W łącznej klasyfikacji strzelców prowadzi Mateusz Szałankiewicz z czternastoma trafieniami na koncie.

Harmonogram spotkań ósmej serii spotkań, 25.11.2011 r.:
godz. 18.00 – MULTI OKNA (1) : TRANSBUD (4)
godz. 18.50 – GEO-EKO (6) : HTP BRZOZÓW (5)
godz. 19.40 – HARNAŚ-BŁONIE (2) : KINGS (3)
godz. 20.30 – TRANS-GAZ (8) : JOMA (7)
pauza – CZARNY KOŃ (9)

Do końca pierwszej rundy rozgrywek pozostało jeszcze dwie kolejki, które rozegrane zostaną w dniach 25.11.2011 oraz 2.12.2011. W tym dniu ustalone zostaną pary, jakie rywalizować będą w Pucharze Ligi. Zgodnie z regulaminem drużyny zagrają według klucza ustalonego po dziewięciu rozegranych kolejkach: 4-5, 3-6, 2-7 oraz 1-zw. barażu 8-9. Spotkania Pucharu Ligi rozegrane zostaną w dniu 20 oraz 27 stycznia 2012 r. w Hali Sportowej w Zagórzu. W tych dniach hala sportowa przy ul. Stróżowskiej będzie zamknięta (studniówka).

Rundę rewanżową SHLPN Ekoball planuje się rozegrać w następujących terminach: 9, 16 grudnia 2011, 13 stycznia, 3, 10, 17, 24 lutego oraz 2, 9 marca 2012 r.

Źródło: esanok.shlpn.pl

25-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)