REKLAMA
REKLAMA

Formacja Tańca Towarzyskiego „FLAMENCO”

SŁOWACJA/SANOK. W dniach 25-26.06.br.  Formacja Tańca Towarzyskiego  „FLAMENCO” działająca w Sanockim Domu Kultury  wzięła udział  w 49 Festiwalu Kultury i Sportu, jaki miał miejsce w Medzilaborcach na Słowacji.

Zespół zaprezentował tańce latynoamerykańskie i standardowe.

W Festiwalu wzięły udział m.in. zespoły ze Słowacji, Ukrainy, Rosji.

Polskę reprezentowała Formacja Tańca Towarzyskiego „FLAMENCO”.

Formacja Tańca Towarzyskiego działa od września 1990 roku w Sanockim Domu Kultury. Jest zrzeszona w Polskim Towarzystwie Tanecznym. Instruktorem i choreografem jest Wiesława Skorek.

Formacja wielokrotnie tańczyła na różnego rodzaju przeglądach, turniejach i konfrontacjach tanecznych na terenie całego kraju.

Jest również wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Formacji Tanecznych i zdobywcą tytułu II Wicemistrza Polski Formacji Tanecznych.
FTT „Flamenco” corocznie w okresie karnawału daje 1,5 godzinne programy premierowe. Zespół uświetnia swoimi pokazami wiele różnego rodzaju imprez kulturalnych i sportowych. Kilka razy był pokazywany w ogólnopolskiej TVP. Obecnie zespół składa się z trzech grup wiekowych: dziecięcej, średniej i młodzieżowej. Przez 20 lat działalności zespół dał ponad 300 koncertów.

29-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)