REKLAMA
REKLAMA

I Sanocki Rajd Nordik Walking dotarł do mety

SANOK. „Maszerujcie! Wystarczy odpowiednia odzież oraz krem i naprzód, a w przyszłości zaowocuje to dobrym zdrowiem. Pomimo zbliżających się chłodnych i krótkich dni zachęcam wszystkich do aktywnego obcowania z przyrodą”. Tak 19 listopada  do uczestników I Sanockiego Rajdu Nordik Walking mówiła Magda Ćwikła – jego organizatorka.


Był to wymarzony dzień do uprawiania sportów – słońce, bezwietrzna pogoda oraz piękny ośrodek w Sosenkach. 36 osób z Sanoka, Kołaczyc, Jasła, Leska oraz Zagórza przybyło tutaj dużo wcześniej, aby uczestniczyć w otwarciu rajdu przez  Pawła Stefańskiego, dyrektora Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Następnie wraz z instruktorem ustawili sprzęt i poprawili technikę marszu z kijkami oraz uczestniczyli w rozgrzewce przygotowującej do startu, przeprowadzonej przez Magdę Ćwikłę, na co dzień nauczyciela wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 1 w Sanoku.

Każdy uczestnik znajdował się w fachowych rękach ratowników medycznych z sanockiej Policealnej Szkoły Medycznej, którzy mierzyli zawodnikom ciśnienie przed i po starcie Na szlaku maszerującymi opiekowała się młodzież z Gimnazjum nr 1. Uczestnicy rajdu wykazali się nie lada kondycją. Z rumieńcem i zadowoleniem na twarzy każdy dotarł do mety.

Najlepszy czas uzyskali:
I miejsca:
– na 10 km kobiet – Małgorzata Jelec
– na 10 km mężczyzn – Andrzej Michalski
– na 5 km kobiet – Ewa Madziarz
– na 5 km mężczyzn – Stanisław Wojciechowski
II miejsca:
Jolanta Sikorska
Ewa Lechwar
Kazimierz Bogaciewicz
Michał Giernacki
III miejsca:
Patrycja Tokarz
Celina Wojciechowska


Najstarszy uczestnik – Kazimierz Bogaczewicz z osiedla Błonie zajął drugie miejsce z czasem: 1:46:12. Najmłodsza zawodniczka – Patrycja Tokarz – zajęła trzecie miejsce, uzyskując czas: 1:27:10. Gratulacje dla wszystkich !!!

Oczekując na dyplomy, uczestnicy w miłej atmosferze przy ognisku popijali gorącą herbatę, przegryzając pierniczki z nadzieniem różanym wypieku pana Pierza z Sanoka.

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników podczas rajdu czuwała Straż Miejska z Sanoka. Organizatorzy dziękują za pomoc w zorganizowaniu imprezy również sponsorom. Są to:

POLIGRAFIA Zofia Nicko, SANSPORT – sklep sportowy,  Sklep Spożywczo Przemysłowy Max Agata Żądło, ZRG KROSNO.

 

23-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)