REKLAMA
REKLAMA

ICE RACING: Poznaliśmy kolejnych zawodników oraz system zawodów

SANOK. Poznaliśmy nazwiska kolejnych zawodników, którzy wystąpią w sanockiej rundzie eliminacyjnej do Indywidualnych Mistrzostw Świata. Niemców reprezentować będzie dobrze znany w Polsce, Stefan Pletschacher, którego celem będzie wywalczenie drugi raz z rzędu przepustki do cyklu Grand Prix.

Ten widowiskowo jeżdżący zawodnik wystąpi również następnego dnia w VI ICE Racing Sanok Cup. Dla wielu kibiców dość egzotyczny może wydawać się start w kwalifikacjach do cyklu Grand Prix praktycznie jedynego Norwega ścigającego się w na lodzie, Jo Saetre. Wiemy również, że drugim reprezentantem Austrii będzie Martin Posch.

Zgłoszenia najsilniejszych federacji (rosyjskiej oraz szwedzkiej) powinniśmy poznać w ciągu najbliższego miesiąca.

ICE Racing Team Polska

Kwalifikacje jak GP, Sanok Cup jak eliminator

W ostatnich dniach ustalone zostały systemy rozgrywania biegów w czasie styczniowego weekendu z wyścigami motocyklowymi na lodzie w Sanoku. W sobotę, 28.01.2012 r. odbędzie się runda eliminacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Obowiązywał w niej będzie taki sam regulamin jak w zawodach finałowych (potocznie zwanych Grand Prix). Zawodnicy będą zatem rywalizowali w 20 biegach fazy zasadniczej, a następnie najlepsza ósemka stoczy między sobą rywalizację w dwóch wyścigach półfinałowych. Po dwóch najlepszych zawodników z tych wyścigów wywalczy awans do finału. Łącznie kibice w sobotni wieczór obejrzą 23 wyścigi.

Z kolei niedzielny Sanok Cup będzie miał identyczny przebieg jak w poprzedniej edycji, czyli tzw. eliminator. Turniej będzie składał się z fazy eliminacyjnej oraz głównej. W stawce zobaczymy aż 24 zawodników, z czego ośmiu będzie rozstawionych. W stosowanym systemie dwa nieudane biegi powodują odpadnięcie z dalszej rywalizacji. Żaden z zawodników nie może zatem pozwolić sobie na słabszy moment.

Sobotni turniej rozpocznie się o 19:30, natomiast początek rywalizacji w niedzielę przewidziano na godzinę 17:00.

FOTO: TOMASZ SOWA

ICE Racing Team Polska

19-12-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)