REKLAMA
REKLAMA

ICE RACING: Poznaliśmy kolejnych zawodników oraz system zawodów

SANOK. Poznaliśmy nazwiska kolejnych zawodników, którzy wystąpią w sanockiej rundzie eliminacyjnej do Indywidualnych Mistrzostw Świata. Niemców reprezentować będzie dobrze znany w Polsce, Stefan Pletschacher, którego celem będzie wywalczenie drugi raz z rzędu przepustki do cyklu Grand Prix.

Ten widowiskowo jeżdżący zawodnik wystąpi również następnego dnia w VI ICE Racing Sanok Cup. Dla wielu kibiców dość egzotyczny może wydawać się start w kwalifikacjach do cyklu Grand Prix praktycznie jedynego Norwega ścigającego się w na lodzie, Jo Saetre. Wiemy również, że drugim reprezentantem Austrii będzie Martin Posch.

Zgłoszenia najsilniejszych federacji (rosyjskiej oraz szwedzkiej) powinniśmy poznać w ciągu najbliższego miesiąca.

ICE Racing Team Polska

Kwalifikacje jak GP, Sanok Cup jak eliminator

W ostatnich dniach ustalone zostały systemy rozgrywania biegów w czasie styczniowego weekendu z wyścigami motocyklowymi na lodzie w Sanoku. W sobotę, 28.01.2012 r. odbędzie się runda eliminacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Obowiązywał w niej będzie taki sam regulamin jak w zawodach finałowych (potocznie zwanych Grand Prix). Zawodnicy będą zatem rywalizowali w 20 biegach fazy zasadniczej, a następnie najlepsza ósemka stoczy między sobą rywalizację w dwóch wyścigach półfinałowych. Po dwóch najlepszych zawodników z tych wyścigów wywalczy awans do finału. Łącznie kibice w sobotni wieczór obejrzą 23 wyścigi.

Z kolei niedzielny Sanok Cup będzie miał identyczny przebieg jak w poprzedniej edycji, czyli tzw. eliminator. Turniej będzie składał się z fazy eliminacyjnej oraz głównej. W stawce zobaczymy aż 24 zawodników, z czego ośmiu będzie rozstawionych. W stosowanym systemie dwa nieudane biegi powodują odpadnięcie z dalszej rywalizacji. Żaden z zawodników nie może zatem pozwolić sobie na słabszy moment.

Sobotni turniej rozpocznie się o 19:30, natomiast początek rywalizacji w niedzielę przewidziano na godzinę 17:00.

FOTO: TOMASZ SOWA

ICE Racing Team Polska

19-12-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)