REKLAMA
REKLAMA

III Międzyszkolny Turniej Ekologiczny w SP 2

SANOK. 23 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Sanoku odbył się III Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Eko-Dzieciaki”.

Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia dyrektor Marii Harajda, która powitała wszystkich bardzo serdecznie, życząc jak najlepszych wyników. W konkursie wzięło udział pięć sanockich szkół: SP nr 3, SP nr 4, SP nr 6, SP 7 oraz uczniowie naszej szkoły. Każdą szkołę reprezentowały czteroosobowe drużyny złożone z drugo i trzecioklasistów.
Uczniowie zmagali się z zadaniami, w których mieli wykazać się znajomością ekologii. Zagadki umysłowe poprzeplatane były zadaniami sprawnościowymi.

Drużyny zmierzyły się z: krzyżówką, zabawą „Bystre oko”, musiały rozpoznać pojemniki i dopasować do nich odpowiednie odpady, udzielić poprawnej odpowiedzi w teście, odpowiednio ułożyć puzzle znaczka Eko -Sanok, rozpoznać zdania prawdziwe, bądź fałszywe, dotyczące ogólnej wiedzy ekologicznej. Oprócz tych zadań uczestnicy rywalizowali ze sobą wyławiając  wędką różnorodne odpady ze stawu. Zabawa ta nakłaniała do dbałości o czystość naszego środowiska naturalnego. Następną zabawą zręcznościową były kręgle, do których wykorzystano butelki PET.
Podczas wykonywania zadań uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat segregacji odpadów i recyklingu, a przy tym świetnie się bawili.

Jury obradowało w składzie:  Małgorzata Kielar – Doradca Metodyczny nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycielki, które przygotowały dzieci do konkursu:  Barbara Kosztołowicz z SP3, Monika Grządziel z SP4, Mariola Bodnar z SP6, Ewa Studnicka z SP7.

Uczniów z SP2 przygotowywały panie- Anna Żółkiewicz i Małgorzata Czaban.

Po wykonaniu wszystkich zadań konkursowych jury podliczyło punkty i ogłosiło dogrywkę dwóch drużyn o miejsce pierwsze. Pierwsza dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, więc drużyny musiały wykonać jeszcze jedno zadanie.

I miejsce -54 punkty – SP3– Gabriel Bednarz, Mateusz Dragan, Aleksandra Gaworecka, Kinga Wątor
II miejsce- 53 punkty- SP2– Kinga Frankiewicz, Anna Milczanowska, Daria Milczanowska, Izabela Brejta
III miejsce- SP7-Paulina Konik, Patrycja Mazur, Mateusz Kwolek, Jakub Dmitrzak
IV miejsce –SP4 -Jan Rogalski, Julia Ostrowicka, Wiktoria Śliwińska, Karolina Szewczyk
V miejsce- SP6– Ernest Mołczan, Monika Miazga, Dawid Gburyk, Magdalena Sokołowska

Na zakończenia dyrektor SP2 wręczyła uczniom nagrody, a zwycięska drużyna także pamiątkowy puchar. Na zakończenie każda drużyna została uwieczniona na pamiątkowym zdjęciu.

Sponsorami w konkursie byli: Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Św. Kingi.

Konkurs opracowały i przeprowadziły:  Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban, Agnieszka Polańska, Agnieszka Wenc i Anna Żółkiewicz (nauczycielki z SP nr 2)

Organizatorki konkursu serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie w następnym -IV Turnieju „Eko- Dzieciak”– za rok.

Małgorzata Czaban

29-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)