REKLAMA
REKLAMA

III Międzyszkolny Turniej Ekologiczny w SP 2

SANOK. 23 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Sanoku odbył się III Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Eko-Dzieciaki”.

Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia dyrektor Marii Harajda, która powitała wszystkich bardzo serdecznie, życząc jak najlepszych wyników. W konkursie wzięło udział pięć sanockich szkół: SP nr 3, SP nr 4, SP nr 6, SP 7 oraz uczniowie naszej szkoły. Każdą szkołę reprezentowały czteroosobowe drużyny złożone z drugo i trzecioklasistów.
Uczniowie zmagali się z zadaniami, w których mieli wykazać się znajomością ekologii. Zagadki umysłowe poprzeplatane były zadaniami sprawnościowymi.

Drużyny zmierzyły się z: krzyżówką, zabawą „Bystre oko”, musiały rozpoznać pojemniki i dopasować do nich odpowiednie odpady, udzielić poprawnej odpowiedzi w teście, odpowiednio ułożyć puzzle znaczka Eko -Sanok, rozpoznać zdania prawdziwe, bądź fałszywe, dotyczące ogólnej wiedzy ekologicznej. Oprócz tych zadań uczestnicy rywalizowali ze sobą wyławiając  wędką różnorodne odpady ze stawu. Zabawa ta nakłaniała do dbałości o czystość naszego środowiska naturalnego. Następną zabawą zręcznościową były kręgle, do których wykorzystano butelki PET.
Podczas wykonywania zadań uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat segregacji odpadów i recyklingu, a przy tym świetnie się bawili.

Jury obradowało w składzie:  Małgorzata Kielar – Doradca Metodyczny nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycielki, które przygotowały dzieci do konkursu:  Barbara Kosztołowicz z SP3, Monika Grządziel z SP4, Mariola Bodnar z SP6, Ewa Studnicka z SP7.

Uczniów z SP2 przygotowywały panie- Anna Żółkiewicz i Małgorzata Czaban.

Po wykonaniu wszystkich zadań konkursowych jury podliczyło punkty i ogłosiło dogrywkę dwóch drużyn o miejsce pierwsze. Pierwsza dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, więc drużyny musiały wykonać jeszcze jedno zadanie.

I miejsce -54 punkty – SP3– Gabriel Bednarz, Mateusz Dragan, Aleksandra Gaworecka, Kinga Wątor
II miejsce- 53 punkty- SP2– Kinga Frankiewicz, Anna Milczanowska, Daria Milczanowska, Izabela Brejta
III miejsce- SP7-Paulina Konik, Patrycja Mazur, Mateusz Kwolek, Jakub Dmitrzak
IV miejsce –SP4 -Jan Rogalski, Julia Ostrowicka, Wiktoria Śliwińska, Karolina Szewczyk
V miejsce- SP6– Ernest Mołczan, Monika Miazga, Dawid Gburyk, Magdalena Sokołowska

Na zakończenia dyrektor SP2 wręczyła uczniom nagrody, a zwycięska drużyna także pamiątkowy puchar. Na zakończenie każda drużyna została uwieczniona na pamiątkowym zdjęciu.

Sponsorami w konkursie byli: Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Św. Kingi.

Konkurs opracowały i przeprowadziły:  Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban, Agnieszka Polańska, Agnieszka Wenc i Anna Żółkiewicz (nauczycielki z SP nr 2)

Organizatorki konkursu serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie w następnym -IV Turnieju „Eko- Dzieciak”– za rok.

Małgorzata Czaban

29-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)