REKLAMA
REKLAMA

„Jesteś tym, co jesz!” Bursa Szkolna placówką promującą zdrowie

SANOK. W dniu 22 marca Bursa Szkolna w Sanoka zorganizowała spotkanie „Smakuj Zdrowo”. Celem przedsięwzięcia była promocji zdrowego, a przede wszystkim regionalnego jadła.

W spotkaniu swoje wyroby zaprezentowały:
Koło Gospodyń Wiejskich w Trepczy,
Koło Gospodyń Wiejskich w Zabłotcach,
Gospodarstwo Rolno-pasieczno-ekologiczne Rol-Apis, Tadeusza Rolnika w Niebieszczanach,
Karczma w Sanoku,
Bursa Szkolna w Sanoku,

Uczniowie zamieszkali w Bursie jak i zaproszeni goście mogli spróbować takich przysmaków jak: pieczone pierogi, hreczaniki, fuczki, stolniki, gołąbki z tartych ziemniaków, chleb orkiszowy czy też miód rzepakowy.

Nie zabrakło również potraw niekonwencjonalnych jak na przykład kwasówka bursowa (zupa na kwasie z kapusty kiszonej z kaszą jęczmienną,warzywami, grzybami suszonymi  i białą fasolą)

Jesteś tym, co jesz! Już wiele się mówi na temat zdrowego odżywiania, ale nigdy za wiele… Nasze regionalne potrawy są naprawdę znakomite i zasługują na wyróżnienie i przede wszystkim na smakowanie – mówiła Dyrektor placówki Maria Pełechowicz.

Podczas realizacji przedsięwzięcia „Smakuj Zdrowo” wychowankowie Bursy Szkolnej poznali tajniki zdrowego oraz racjonalnego żywienia oraz wyczulili się na powszechne błędy żywieniowe. Prezentację na wyżej wspomniany tematy przygotowali uczniowie popularnego Ekonomika wraz z opiekunem Krzysztofem Indykiem.

Doznania smakowe o walory muzyczne wzbogacił występ chóru Cassjopei pod dyrygenturą Konrada Oklejewicza.

29-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)