REKLAMA
REKLAMA

Kibicowanie to nie tylko burdy na stadionach i chuligańskie odzywki!

POWIAT SANOCKI. Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich odwiedzili uczniów Zespołu Szkól w Komańczy i Rzepedzi. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na stadionach piłkarskich oraz kulturalne zachowanie na obiektach sportowych.

W ubiegłym tygodniu policjanci odwiedzili gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Komańczy i Rzepedzi. Zostali tam zaproszeni przez grono pedagogiczne, aby opowiedzieć młodzieży na temat bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas imprez masowych.

Funkcjonariusze uświadamiali młodym ludziom, że kibicowanie to nie tylko burdy na stadionach i chuligańskie odzywki. Kibicowanie to świetna zabawa i pozytywne emocje, które można przeżywać w grupie. Podczas spotkania policjanci poinformowali uczniów jaką odpowiedzialność karną za łamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych mogą ponieść tzw. pseudokibice. Wyjaśniali, że każdy mecz to tylko gra i tak naprawdę pomiędzy poszczególnymi drużynami nie ma antagonizmów. Kibice powinni wspierać swoje kluby, a nie przysparzać im problemów .

Aby zwiększyć świadomość prawną młodzieży, w tym miesiącu policjanci spotkali się również z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkól nr 1 oraz z uczniami Gimnazjum nr 1 w Sanoku. W trakcie prelekcji funkcjonariusze przekazywali informacje dotyczące odpowiedzialności karnej za popełniane czyny zabronione, profilaktyki alkoholowej, nikotynowej i narkotykowej. Podczas spotkania uczniowie byli bardzo aktywni i zadawali wiele pytań.

Wkrótce planowane są kolejne spotkania profilaktyczne w ramach prowadzonych programów prewencyjnych.

KPP Sanok

28-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)