REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Kim jest sanocki poeta? Wykład o Januszu Szuberze

SANOK. W piątek, 13 maja br. zapraszamy do auli PWSZ w Sanoku na wykład prof. Andrzeja Sulikowskiego „Janusz Szuber. Kim jest sanocki poeta dla poezji polskiej?”. Andrzej Sulikowski jest autorem książki pt. „Epos sanocki Janusza Szubera” – monografii o twórczości sanockiego poety, będącej pokłosiem lektur, ale i wieloletniej przyjaźni.


Bezpośrednią przyczyną spotkania – jak napisał we wstępie Andrzej Sulikowski – stała się Sesja Harasymowiczowska w Sanoku, podczas której poznałem pisarza, znanego mi dotąd wyłącznie z rozmów telefonicznych i z zabawnych opowiadań Jana Józefa Szczepańskiego. Ten – głęboko poruszony życiem literackim i umysłowym Sanoka oraz Leska – zachęcał do podtrzymywania kontaktów z tamtejszym, niewielkim, lecz oryginalnym środowiskiem twórczym. Wspominał sesję o pisarstwie Juliana Stryjkowskiego (1997) i wracał parokrotnie do swej podróży na nieodległy wschód. Publikując tę monografię, spełniam poniekąd duchowy testament Jana Józefa Szczepańskiego […].

Wykład Andrzeja Sulikowskiego odbędzie się w auli PWSZ o godzinie 17.00.

09-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)