REKLAMA
REKLAMA

Kolejne pieniądze na drogi powiatowe i budowę mostu w Łukowem

POWIAT SANOCKI. Powiat Sanocki otrzymał kolejne pieniądze z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z przeznaczeniem na infrastrukturę drogową. Półtora miliona złotych pójdzie na budowę mostu w Łukowem na rzece Kalniczka, a to dopiero początek drogowych inwestycji.

Staramy się możliwie jak najrozsądniej dzielić otrzymane pieniądze na teren całego powiatu, dlatego te środki pójdą na most w miejscowości Łukowe. W tej chwili jest tam stary drewniany obiekt, który wymaga pilnej wymiany – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Od początku roku powiat sanocki pozyskał już prawie 8 mln zł na drogi i mosty. Za te pieniądze naprawione zostanie m.in. osuwisko w Międzybrodziu, ulica Chrobrego, oraz droga w Rakowej.

Tak spory zastrzyk finansowy w tak krótkim czasie to w dużej mierze zasługa wsparcia jakie mamy ze strony wojewody podkarpackiej Małgorzaty Chomycz. Dostrzega ona potrzeby naszego powiatu i wspiera nasze wysiłki – dodaje starosta sanocki.

Powiat otrzymał także 400 tys zł od firmy Poszukiwania Nafty i Gazu z Jasła. Na podstawie zawartego porozumienia przekazane pieniądze są rekompensatą za zniszczenia dróg dojazdowych do wiertni w Strachocinie. Za te pieniądze wybudowane zostaną m.in. chodniki na ul. Okulickiego. To jednak nie koniec.

– Pozyskaliśmy też partnerów do remontu drogi na Liszną. 30 tys zł dołoży nam Gmina Sanok i 35 tys Nadleśnictwo Brzozów – wylicza Sebastian Niżnik.

Powiat Sanocki przygotowuje również projekt wspólnie ze Starym Samborem na Ukrainie do programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina. Jeśli wniosek przejdzie samorządy otrzymają dofinansowanie na remonty dróg. Po stronie polskiej powiat chce wyremontować ulice Rymanowską, Kościuszki i Jagiellońską.

07-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)