REKLAMA
REKLAMA

Kolektor słoneczny z dopłatą – to działa!

Od lipca 2010 roku informujemy o uruchomionych dotacjach na zakup i montaż kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udziela dopłat do kredytów na taką inwestycję osobom fizycznym i wspólnotom mieszkaniowym nie podłączonym do sieci ciepłowniczych w wysokości 45% poniesionych kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

 

Według danych z początku listopada 2010 roku w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej złożono 1072 wniosków kredytowych na zakup instalacji słonecznych na łączną kwotę ok. 20 mln zł. – tak podaje Instytut Energetyki Odnawialnej. Średni koszt zakupu 1m² kompletnej instalacji kolektorów wyniósł 2,2 tys. zł. (mniej niż wymagana kwota w programie dofinansowania – 2,5 tys. zł/m² ), natomiast średnia kwota dotacji to ok. 5,7 tys. zł. Średnia powierzchnia zainstalowanych kolektorów słonecznych to około 6 m². Najczęściej zastępowanym źródłem energii była energia elektryczna, następnie węgiel i gaz ziemny.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaplanował na trzy kolejne lata kwotę 300 mln zł. na dotacje związane z instalacją solarną. Szacuje się, że środki te pozwolą na ok. 40-50 tys. inwestycji. Każdy kto skorzysta z tego programu musi wiedzieć, że ma obowiązek od otrzymanej dotacji odprowadzić podatek dochodowy. „To jeden z nielicznych programów pomocowych, który jest opodatkowany. To oznacza, że od 300 mln udzielonych dotacji do kasy państwa w formie podatków wróci kilkadziesiąt milionów” – wyjaśniał Piotr Budzisz, prezes firmy doradczej Agrotur; „Celem programu jest montaż kolektorów słonecznych o powierzchni 200 tys. m², co pozwoli na produkcję energii na poziomie 356 tys. GJ rocznie i tym samym ograniczenie emisji CO2 o około 35 tys. ton rocznie”.

 

Dopłaty do kredytów bankowych na zakup i montaż kolektorów słonecznych, zaoferowane w historii NFOŚiGW osobom fizycznym i wspólnotom mieszkaniowym, sporo zmieniły na rynku producenckim oraz wśród inwestorów indywidualnych.

 

Wymogi kwalifikujące do otrzymania dotacji musi spełniać nie tylko klient. Dotyczy to również producentów. Wszystkie produkty na które udzielana jest dotacja muszą posiadać odpowiednie certyfikaty. Kolektory firmy Solartime posiadają europejski certyfikat Solar Keymark, potwierdzając tym samym wysoką jakość produktów. Każdy składany wniosek o kredyt i dotację, dotyczący inwestycji solarnej prowadzony przez naszą firmę posiada w załączniku potwierdzenie tej jakości.
Obecnie możemy pochwalić się dużym doświadczeniem zarówno w zakresie montażu całych zestawów solarnych, jak również w prowadzeniu dokumentacji związanej z otrzymaniem kredytu i dotacji dla naszych klientów. Na dzień dzisiejszy nasi pracownicy posiadają sporą wiedzę jak przygotować prawidłowo wnioski składane do banków o kredyt i dotację. Oczywiście każda osoba ubiegająca się o dofinansowanie do takiej inwestycji to zupełnie inny przypadek. Każdy – podobnie jak ma indywidualne warunki zamieszkania – tak samo ma indywidualne warunki kredytowe. Dlatego potrzebne jest spotkanie w miejscu inwestycji oraz rozmowa z naszym pracownikiem.
Zapraszamy wszystkie osoby zdecydowane na zamontowanie zestawu solarnego z 45% dopłatą do naszej firmy. Telefonicznie udzielimy pierwszych informacji, zorganizujemy spotkanie i przedstawimy cały projekt uzyskania kredytu z dotacją.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NASZYCH REALIZACJI

SOLARSYSTEM S. C.
SANOK UL. RYMANOWSKA 52
TEL. 13 46 46 120
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

01-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook