REKLAMA
REKLAMA

Kolorowy Sanok oczami przedszkolaków!

SANOK. Od czego można zacząć poznawanie świata,  jeśli nie od miejsca w którym się urodziliśmy. – Ładny kolorowy i piękny jest Sanok – orzekły dzieci z Przedszkola nr 2 w Sanok, wypowiadając się na temat swojego miasta. 

A wszystko zaczęło się od wycieczki do Skansenu, od jazdy wozami na których zamiast złotych snopów zboża, jaśniały kolorowymi plamami, barwne ubranka dzieci.

Woźnica z sumiastym wąsem i koszuli z ludowym haftem powoził roześmianym pojazdem a im szybciej kłusował kasztanek, tym głośniej śmiała się gromadka rozbawionych dzieci.

Sanocki skansen  –  to miejsce, gdzie znajdą coś ciekawego dla siebie dorośli i dzieci.

Dorosłych klimat skansenu wprowadzi w przeszłość, gdzie współistniały obok siebie wieloetniczne nacje, wywoła refleksje,  sprowokuje do pytań i szukania odpowiedzi podczas podróży w  światy minione.

Dzieciom skansen dostarczy radosnego kontaktu z naturą, bezpiecznej zabawy i możliwości odkrywania „starych – nowych”  światów, a wszystko to pod bezpieczną, profesjonalną opieką gospodarzy skansenu. 

Już teraz, po tej  radosnej , wiosennej eskapadzie mali sanoczanie pytają – a może kulig?! To wymarzone miejsce na takie zabawy. Warto poznawać swoje miasto, tym bardziej, jeśli towarzyszą temu  bezpieczeństwo, śmiech, radość i bezpieczna zabawa.


                                                                                                                  

 DMP

24-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)