REKLAMA
REKLAMA

Konkurs Wiedzy o Sanoku rozstrzygnięty

SANOK. W Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku, 10 czerwca br. odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Sanoku. Został on zorganizowany przez sanockie Gimnazjum nr 3.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich sanockich gimnazjów. Celem Konkursu jest przybliżenie gimnazjalistom dziejów miasta Sanoka i ziemi sanockiej, a także zdobywanie przez uczniów umiejętności gromadzenia, selekcji i przetwarzania informacji.

Konkurs skierowanybył do uczniów klas pierwszych i miał stanowić element przygotowania do konkursów przedmiotowych w starszych klasach gimnazjum. Przebiegał w etapach:
a) gimnazjalnym,
b) międzygimnazjalnym, składającym się z dwóch części – pisemnego testu i ustnego finału.

Etap szkolny miał na celu wybranie reprezentacji z poszczególnych gimnazjów do następnego etapu zmagań. W drugiej rundzie zadaniem uczestników było napisanie testu przygotowanego przez Komisję. W finale ustnym uczniowie odpowiadali na pytania o różnej skali trudności, a także zaprezentowali prace plastyczne związane z herbem Sanoka lub wybranym zabytkiem.

Jury oceniło m.in. pomysł, wykonanie projektu i poprawność posługiwania się językiem polskim. Konkurs cieszy się corocznie wielkim zainteresowaniem uczniów sanockich gimnazjów. W tym roku wzięło w nim nim udział ok. 80 uczniów.

Za przebieg konkursu odpowiadają nauczyciele Gimnazjum nr 3: Dagmara Zulewska i Ryszard Koźma.

Podczas finału konkursu, laureaci przyjęli z rąk Ziemowita Borowczaka – Zastępcy Burmistrza Sanoka, dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane, m.in. przez Urząd Miasta w Sanoku. W tegorocznym, IX Konkursie najlepszymi okazali się:
I m. – Mateusz Pęcak z Gimnazjum 2
II m. – Karolina Ciupka – Gimnazjum nr 1
III m. – Maria Korzeniowska Gimnazjum nr 1

Uczniów do konkursu w poszczególnych szkołach przygotowali:
Gim. 1 – Irena Gocko,
Gim. 2 – Adam Wal, Daniel Sękowski,
Gim. 3 – Dagmara Zulewska,
Gim. 4 – Alicja Nowadzka, Iwona Menio

13-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)