REKLAMA
REKLAMA

Majówkowy bal Seniorów

ZAGÓRZ. Niemal 100 osób bawiło się w miniony czwartek podczas Majówki w której wzięli udział członkowie Związku Emerytów i Rencistów, kombatanci, inwalidzi oraz podopieczni  Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagórzu.


Na bal majówkowy w sali OSP, zorganizowany przez Burmistrza Ernesta Nowaka i Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, jak co roku przybyło liczne grono Seniorów. Po krótkich przemówieniach Burmistrza   Ernesta Nowaka i Dyrektora MGOPS Sylwii Drozd zaserwowano pierwszą strawę – ku zdziwieniu szanownych gości – strawę duchową. „Pierwsze danie” przybrało postać Grupy Teatralnej „Teza” pod kierownictwem Joanny Pisuli. Młodzi artyści przedstawili spektakl „Tektonika uczuć” na podstawie książki Erica-Emmanuela Schmitta o tym samym tytule. Po zakończeniu spektaklu aktorzy zebrali   gromkie brawa. Uczestnicy imprezy kolejną dawkę energii przyjęli już w postaci gorącego posiłku. Tak przygotowani od strony duchowej jak i fizycznej mogli rozpocząć zabawę okraszoną   muzyką i śpiewem w wykonaniu zespołu muzycznego „Kremenaros” działającego pod kierownictwem Juliusza Pałasiewicza.

Impreza była okazją do integracji środowiska emerytów i rencistów wymiany doświadczeń i poglądów – „Rozmowy podczas takich spotkań pokazują codzienność naszych dziadków i babć. Można dowiedzieć się z jakimi przeciwnościami losu się zmagają. Jak trudno im się odnaleźć w dzisiejszej rzeczywistości. Razem łatwiej szukać rozwiązań i wyciągać wnioski. Takie spotkania są dla mnie cennym źródłem wiedzy o różnego rodzaju problemach naszych seniorów a z drugiej strony przynoszą mi dużo radości”. – mówi Burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

Biesiadowanie trwało do późnych godzin nocnych. Goście opuszczali salę w wyśmienitych nastrojach, żegnając się tradycyjnym już pozdrowieniem – „do przyszłego roku”.

UMiG Zagórz

18-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)