REKLAMA
REKLAMA

Międzynarodowy Turniej „Futsalu” w Bukowsku

GMINA BUKOWSKO. W ramach programu współpracy zagranicznej Gminy Bukowsko, w sobotę 19 lutego 2011 roku w Bukowsku, zorganizowany został turniej Futsalu z udziałem drużyn z zaprzyjaźnionej słowackiej Topolovki.

Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach, z których zwycięzcy grali o pierwsze i drugie miejsce, a kolejne drużyny o miejsca od trzeciego do szóstego włącznie. Ze sportowego punktu widzenia nie byliśmy zbyt gościnni dla naszych słowackich przyjaciół, bowiem ich drużyny nie odegrały większej roli w tym turnieju. Jednak po raz kolejny okazało się, że sport jest mało przewidywalny i nie zawsze wygrywają faworyci. Po ciekawych rozgrywkach eliminacyjnych i emocjonującym finale wyłoniono zwycięzców, którymi okazała się drużyna z Nagórzan.

Honorowym gościem turnieju był Sławomir Milicz – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, który wręczył drużynom puchary i dyplomy. Asystowali mu: Przewodniczący Rady Powiatu Sanockiego – Robert Pieszczoch oraz Przewodniczący Rady Gminy Bukowsko – Leon Myrdak wraz z radnymi.

Wójt Gminy Bukowsko – Piotr Błażejowski wraz z Stefanem Ladickovskim – Starostą Topolpovki gratulowali zawodnikom, deklarując jednocześnie gotowość dalszej współpracy.

Dziękuję Dyrektorowi Zespołu Szkół w Bukowsku – Januszowi Sitarzowi za udostępnienie obiektu oraz Henrykowi Pałukowi i Czesławowi Kowalikowi za współpracę organizacyjną. Marszałek Sławomir Miklicz zapowiedział, że zagra w jednej z naszych drużyn piłki nożnej w dniu otwarcia „Orlika” na terenie Gminy Bukowsko. Być może ta deklaracja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

Tekst i zdjęcia: Jan Muszański


21-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)