REKLAMA
REKLAMA

Mleko mleku nierówne: Zawirowanie wokół sanockiego mlekomatu!

SANOK. Wczoraj (6 lipca) w godzinach popołudniowych Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Sanoku zamknął sanocki mlekomat, znajdujący się przy ulicy Kościuszki.W dniu dzisiejszym po informacjach związanych z zamknięciem urządzenia pozostał tylko ślad w postaci zdartych zabezpieczeń. Natomiast mlekomat nadal nie działa.

Czym spowodowana była decyzja o zamknięciu mlekomatu?

Jak dowiedzieliśmy się od radcy prawnego Tadeusza Kosiora, pełnomocnika Stanisława Zygmunta hodowcy krów mlecznych oraz właściciela urządzenia, doszło do błędu proceduralnego a  nie jakościowego, ponieważ mleko od gospodarza z Wisłoka Wielkiego spełnia niezbędne kryteria (przyjmowane jest przez mleczarnie).

Jednak przy funkcjonowaniu mlekomatów niezbędne są dodatkowe zezwolenia formalne, które jak zapewnia mecenas Kosior niebawem zostaną uregulowane.

Ponadto w trakcie eksploatacji urządzenia pojawiły się problemy techniczne, które także zostaną zniwelowane.

Przy zawirowaniu, jakie pojawiło się wokół sanockiego mlekomatu  należy postawić pytanie: Czy osoby sprzedające mleko na przykład na terenie Hali Targowej bądź na targowisku przy ulicy Lipińskiego mają także niezbędne zezwolenia  bądź certyfikaty?

Do sprawy wkrótce wrócimy!

Zobacz:

 

07-07-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)