REKLAMA
REKLAMA

Młodzi złodzieje w rękach Policji

POWIAT LESKI. Policjanci wydziału kryminalnego leskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawców włamania do domku letniskowego w Uhercach Mineralnych. Trzej młodzi mieszkańcy pobliskiej Rudenki ukradli z domku przedmioty warte ponad 32 tys. zł. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione rzeczy.

Właściciel okradzionego domku, ponieważ nie mieszka w nim na stałe nie potrafił dokładnie określić daty włamania. Policjanci wiedzieli jedynie, że doszło do niego w drugiej połowie września. Jednak dzięki prowadzonym czynnościom operacyjnym w przeciągu kilku dni funkcjonariusze ustalili sprawców kradzieży. Złodziejami okazali się 16, 18 i 19-latek z Rudenki. Do domku stojącego na leśnej polanie włamali się po wybiciu szyby w oknie. Skradli stamtąd wiele cennych przedmiotów: elektronarzędzia, laserowe urządzenia pomiarowe, urządzenia elektroniczne, broń pneumatyczną, siekiery i inne narzędzia, łącznie straty sięgnęły kwoty 32 tys. zł.

Chcąc jak najszybciej pozbyć się skradzionych przedmiotów sprawcy zaczęli je sprzedawać znajomym z pobliskich miejscowości. Podczas przeszukań w domach czterech młodych mężczyzn: mieszkańców Uherzec, Zwierzynia i Manasterca policjanci odnaleźli wszystkie skradzione i sprzedane przez sprawców przedmioty. Podczas przesłuchań okazało się, że złodzieje nie do końca znając wartość przedmiotów jakie ukradli sprzedawali je za bezcen.

Podczas wykonywanych czynności u 18-letniego sprawcy kradzieży z Rudenki oraz u 18-letniego pasera z Manasterca policjanci znaleźli środki odurzające w postaci marihuany.

Młodzi ludzie odpowiedzą za przestępstwa jakie popełnili przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast kto nabywa, przyjmuje lub ukrywa skradzione przedmioty może być pozbawiony wolności do lat 5.

KPP Lesko

10-10-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)