REKLAMA
REKLAMA

Nie chciały jechać do Warszawy ale do Włoch, musiały wrócić na Ukrainę

KROŚCIENKO/KUŹMINA. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Krościenku oraz z Placówki w Wojtkowej, wczoraj (tj. 25.08.2011 r.) przeprowadzili wspólnie kontrolę legalności pobytu cudzoziemców na terenie Polski. W jej wyniku w miejscowości Kuźmina, zatrzymali trzy obywatelki Ukrainy, które wyłudziły tzw. wizy pracownicze w celu wjechania na teren Unii Europejskiej.

Kobiety – w wieku 39, 26 i 22 lat – posiadały wizy upoważniające je do podjęcia pracy na terenie Polski, Ukrainki miały pracować w jednej z firm w Warszawie. Funkcjonariusze Straży Granicznej skontaktowali się z pracodawcą, który wystawił oświadczenie o zamiarze zatrudnienia Ukrainek.

W trakcie rozmowy ze strażnikami granicznymi, mężczyzna potwierdził chęć zatrudnienia kobiet. Panie jednak zgodnie powiedziały, że nie mają zamiaru jechać do Warszawy a tak naprawdę jadą do Włoch, gdzie mieszkają ich znajomi i krewni i tam chcą poszukać lepiej płatnej pracy.

W związku z powyższym po weryfikacji dokumentów uznano, że cudzoziemcy nie realizują celu w jakim wizy zostały wydane i na podstawie ustawy o cudzoziemcach Komendant PSG w Krościenku i Komendant PSG w Wojtkowej wydali decyzje o unieważnieniu wiz oraz decyzje o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium RP.

Wczoraj kobiety wróciły na Ukrainę.

BOSG

26-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)