REKLAMA
REKLAMA

Nowe stanowiska do pielęgnacji noworodków w Oddziale Neonatologii

SANOK. W Oddziale Neonatologii zainstalowane zostały dwa nowoczesne stanowiska do pielęgnacji noworodków. Są to moduły meblowe połączone z urządzeniami medycznymi (tzw. nagrzewaczami noworodków).

Mają ergonomiczną konstrukcję i wysokie walory użytkowe. Specjalne materiały użyte do ich wykonania zapobiegają rozprzestrzenianiu mikroorganizmów chorobotwórczych, co służy zachowaniu aseptyki szpitalnej.

Nowe stanowiska do pielęgnacji umożliwiają bezpieczne skuteczne podejmowanie wszystkich czynności leczniczych (szczepienia ochronne, badanie neonatologiczne, pobieranie krwi do badań) i zabiegów pielęgnacyjnych u noworodków po urodzeniu. Z uwagi na słabo funkcjonujące mechanizmy termoregulacji i skłonność noworodków do hipotermii, konieczne jest przeprowadzanie tych procedur medycznych w specjalnych warunkach cieplnych, które zapewniają sterowane elektronicznie nagrzewacze.

Zakup  stanowisk został sfinansowany z akcji Ziemia Sanocka dla Szpitala.

10-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)