REKLAMA
REKLAMA

Nowoczesny sprzęt do kształcenia w ZS nr 5 w Sanoku!

SANOK. Na wniosek Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Zespół Szkół nr 5 im. I. Łukasiewicza w Sanoku otrzymał od Fundacji Narodowego Banku Polskiego zestaw interaktywny do nauki podstaw przedsiębiorczości.

W nowoczesny sprzęt składający się z tablicy interaktywnej i projektora zostało wyposażonych 100 placówek z całego kraju. Interaktywny sprzęt audiowizualny, jaki otrzymała również nasza szkoła, to duża pomoc dydaktyczna dla nauczycieli, ułatwiająca także przyswajanie wiedzy uczniom.

 Dzięki niemu lekcje staną się ciekawsze i bardziej atrakcyjne. Tablica interaktywna umożliwia także wykorzystywanie podczas zajęć lekcyjnych Internetu i  programów multimedialnych, wyświetlanie filmów dydaktycznych, jak również tworzenie indywidualnych lekcji i ich prezentacji.

Oprogramowanie tablicy zawiera aplikacje i narzędzia do prezentacji materiału edukacyjnego w sposób nowoczesny, ciekawy i interaktywny. Ponadto nauczyciel ma lepszy kontakt z klasą, ponieważ podczas zajęć stoi przy tablicy, a nie siedzi przy komputerze. 

Dodatkowo Fundacja Narodowego Banku Polskiego zapewniła wszystkim szkołom bezpłatny montaż i konfigurację zestawu, szkolenie dla nauczycieli obsługujących sprzęt oraz licencje do korzystania z dostarczonego oprogramowania.

Ponadto każda z wytypowanych przez Kuratoria Oświaty szkół otrzyma nieodpłatnie od Departamentu Edukacji
i Wydawnictw Narodowego Banku Polskiego komputerowy program „Lekcja ekonomii”.

Odbyły się już pierwsze lekcje z wykorzystaniem tablicy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

12-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)