REKLAMA
REKLAMA

Obywatele Ukrainy wyłudzili wizy wjazdowe do Polski!

SANOK. Wczoraj (1 sierpnia), funkcjonariusze SG z placówki w Sanoku, realizując zadania związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji, ujawnili naruszenie przepisów Ustawy o cudzoziemcach przez czworo obywateli Ukrainy. W trakcie kontroli przedstawionych dokumentów okazało się, że cudzoziemcy na podstawie fałszywych oświadczeń i zaproszeń wyłudzili w konsulacie RP na Ukrainie wizy wjazdowe do Polski.

Funkcjonariusze z Sanoka prowadzili kontrolę pojazdów na drodze w m. Załuż. W trakcie kontroli dokumentów pasażerów podróżujących samochodem marki Renault, okazało się, że cała czwórka: dwie kobiety i dwóch mężczyzna w wieku od 27 do 53 lat, posiada wyłudzone wizy wjazdowe. Jedna z zatrzymanych Ukrainek, posiadała wyłudzoną wizę z prawem do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Funkcjonariusze ustalili, że Ukraińcy w postępowaniu o wydanie wizy złożyli w polskim konsulacie dokumenty, które nie zostały legalnie wydane przez firmę zapraszającą.

W stosunku do zatrzymanych wszczęto postępowanie administracyjne. Komendant placówki SG w Sanoku wydał decyzję o unieważnieniu wiz, a następnie decyzję o zobowiązaniu cudzoziemców do opuszczenia Polski w terminie do 0 8 sierpnia.

Dodatkowo, obywatelka Ukrainy, która posiadała wyłudzoną wizę wydaną w celu prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce usłyszała zarzuty wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w postaci uzyskania wizy wjazdowej na terytorium RP. Przyznała się do popełnionych czynów i poddała dobrowolnie karze: 6 m-cy pozbawienia wolności z warunkowym okresem zawieszenia wykonania kary na okres 2 lat.

Od początku bieżącego roku, funkcjonariusze SG z placówki w Sanoku ujawnili już ponad sześćdziesięciu cudzoziemców, którzy w swoich paszportach

BOSG

02-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)