REKLAMA
REKLAMA

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej GOPR

SANOK. W sanockiej centrali GOPR, 13 września odsłonięto tablicę pamięci Andrzeja „Duśka” Kurka, pierwszego prezesa Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Jest to kolejny element obchodzonego w tym roku 50-lecia grupy.

Podczas uroczystości obecni byli bieszczadzcy ratownicy górscy, seniorzy, kandydaci, którzy 17 września złożą przyrzeczenie ratownicze, sympatycy grupy, a także rodzina i krewni Andrzeja „Duśka” Kurka. Spotkanie stało się także okazją do rozmów na temat podpisanej niedawno przez Prezydenta RP ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich, a także do promocji, wydanej z okazji jubileuszu, monografii Bieszczadzkiej Grupy.

Główne uroczystości związane z półwieczem bieszczadzkiego GOPR-u przypadają w najbliższą sobotę 17 września. Obchody rozpoczną się w godzin porannych, od akcji „Gałązka Jałowca”, w czasie której goprowcy odwiedzą groby zmarłych ratowników.

Główne uroczystości zainauguruje msza święta o godz. 13.00 w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego (Fara) z poświęceniem sztandaru. Będzie ją koncelebrował ks. bp Adam Szal.

Po mszy nastąpi przemarsz zorganizowany do Sanockiego Domu Kultury, gdzie o godz. 15.00 rozpocznie się okolicznościowa akademia.

Agnieszka Frączek


14-09-2011
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.