REKLAMA
REKLAMA

OSP w Kostarowcach z nowymi samochodami bojowymi!

GMINA SANOK. 3 lipca 2011 roku to szczęśliwy dzień dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostarowcach. W tym właśnie dniu Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej uroczyście przekazał dwa samochody bojowe – Scanie oraz Volkswagen Transportera.


W najbliższym czasie zostanie przekazany również trzeci samochód podnośnik montażowy (zwyżka). Doposażenie jednostki w taki sprzęt zdecydowanie podniesie sprawność podejmowanych akcji ratowniczych.

– Mieszkańcom Gminy bardzo zależy na tym aby doposażać jednostki OSP, dlatego robimy wszystko aby maksymalnie wykorzystać środki unijne, które dają możliwość zakupu nie tylko samochodów ratowniczo – gaśniczych, ale również sprzętu technicznego, narzędzi ratowniczych, agregatorów oraz sprzętu osobistego dla każdego strażaka – który jest przecież tak istotny podczas każdej akcji ratunkowej – podkreśla Wójt Gminy Mariusz Szmyd

W trakcie przekazania sprzętu nastąpiło jego uroczyste poświęcenie, którego dokonał ks. Józef Niżnik. Mieszkańcy Kostarowiec nie kryli radości z otrzymanego sprzętu, który wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w Gminie Sanok, jak również w gminach ościennych.

– Obecność Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Gminy Sanok to ogromne poczucie bezpieczeństwa, dlatego tak ważne jest aby doposażać je w taki sprzęt, który daje gwarancję skuteczności wszelkich akcji ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska oraz klęsk żywiołowych – podkreśla Wójt

Zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego Scania  był możliwy dzięki pozyskaniu przez Gminę Sanok 810 415,50 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

08-07-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)