REKLAMA
REKLAMA

Ostrzeżenie Powiatowego Inspektora Sanitarnego dotyczące zachorowań na grypę

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku informuje, że zbliżający się szczyt zachorowań na grypę podobnie jak w latach ubiegłych wystąpi najprawdopodobniej miedzy styczniem a marcem.

W związku z powyższym przypomina się o konieczności zachowania podstawowych zasad higieny oraz możliwości szczepień ochronnych, które są najskuteczniejszym i najtańszym sposobem zabezpieczenia. W obrocie aptecznym dostępna jest skuteczna, bezpieczna trójwalentna szczepionka, zabezpieczająca przed zachorowaniem na grypę sezonową i grypę świńską A(H1N1).

Z punktu widzenia zapewnienia indywidualnej ochrony przed zachorowaniem u osób, które dotychczas nie chorowały, poddanie się szczepieniu ochronnemu jest zasadne przez cały sezon grypowy. Profilaktyka przeciw grypie jest szczególnie istotna w grupach ryzyka, do których należą osoby z przewlekłymi chorobami krążenia, układu oddechowego, cukrzycą, osoby z obniżoną odpornością oraz kobiety w ciąży.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku
lek med. Stanisław Kwolek

CHROŃ PRZED GRYPĄ SIEBIE I INNYCH

10-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)