REKLAMA
REKLAMA

Pijany kierowca uderzył w samochód z czteroosobową rodziną

KROSNO. Szczęśliwym trafem, tylko drobnych potłuczeń doznali podróżujący fiatem seicento małżonkowie i ich dwoje małych dzieci. W ich samochód uderzył opel calibra, prowadzony przez nietrzeźwego mężczyznę, karanego wcześniej za takie samo przestępstwo. Pasażerem opla był jego właściciel, również kompletnie pijany.


Do wypadku doszło wczoraj, kilkanaście minut przed godz. 20, w Węglówce, na drodze wojewódzkiej nr 991. Jak wstępnie ustalili policjanci, 23-letni mieszkaniec gminy Korczyna, jadący oplem calibra w kierunku Krasnej, zjechał na lewy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z poruszającym się w przeciwną stronę fiatem seicento. Fiatem kierował 34-letni sanoczanin, a pasażerami auta byli jego żona oraz dwoje dzieci w wieku 5 lat i 1 roku. Cała rodzina została przewieziona do szpitala, ale na szczęście badania wykazały u nich jedynie drobne potłuczenia.

Podczas czynności wykonanych na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący oplem 23-latek nie tylko ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi ale jest kompletnie pijany. W organizmie mężczyzny stwierdzono blisko 2,8 promila alkoholu. Okazało się również, że samochód należy do innego mieszkańca gminy Korczyna, który jechał nim jako pasażer. On również był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 2,2 promila alkoholu.

Podczas kontroli opla policjanci ujawnili również nadmiernie zużyty bieżnik opon. Z tego powodu kilka miesięcy temu właścicielowi zatrzymano dowód rejestracyjny, ale do tej pory mężczyzna nie wymienił ogumienia w samochodzie.

Ponieważ kierujący calibrą 23-latek był już wcześniej karany za prowadzenie samochodu będąc w stanie nietrzeźwości, za popełnione ponownie przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz brak przy sobie wymaganych dokumentów. Z kolei właściciela opla czeka odpowiedzialność za udostępnienie samochodu osobie nieuprawnionej.

KMP Krosno

30-09-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)